عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تلاش شرکت آب منطقه ای استان برای اجرایی کردن گردشگری در تاسیسات آبی استان در سال 1400

دردیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان عنوان شد:

تلاش شرکت آب منطقه ای استان برای اجرایی کردن گردشگری در تاسیسات آبی استان در سال 1400

تلاش شرکت آب منطقه ای استان برای اجرایی کردن گردشگری در تاسیسات آبی استان در سال 1400

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: یکی از اقدامات شرکت آب منطقه ای استان در سال 1399 فراخوان 28 نقطه در سدها و تاسیسات آبی استان به دلیل برخورداری از ظرفیت مناسب توسعه گردشگری برای جذب سرمایه‌گذاران بود که در نهایت در 5 نقطه ،سرمایه گذارانی اعلام آمادگی کرده و در حال گذراندن مراحل قانونی و اداری است که امیدوار هستیم با تسریع در روند کار در سال 1400 به بهره برداری برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان، مهندس سید محسن حسینی اظهار کرد:  مطالعه مکانیابی احداث نیروگاه های برقابی در 100 نقطه از استان که در سال گذشته به عنوان ایده مطرح شد و دفتر فنی شرکت در حال نوشتن شرح خدمات و در نهایت گرفتن مشاور برای مطالعات این طرح است. 
وی افزود: این نیروگاه ها در صورت اجرا ضمن تولید برق به میزان حدود 10 مگاوات در هر نقطه هم می توانند برق تولیدی بخشی از استان را تامین و همچنین نیاز به خطوط انتقال فشار قوی ندارند.
مهندس حسینی بیان کرد:اجرای پنل های خورشیدی بر روی مخازن سدها که هم یتواند به تامین برق استان کمک کرده و هم به لحاظ صرفه اقتصادی مفید است.
وی افزود: انتقال آب صنعت از دیگر موضوعاتی است که از سال گذشته پیگیر آن هستیم و در صدد هستیم این موارد و موضوعات توسط استانداری برای جذب سرمایه گذاران مطرح شود تا در افکار سرمایه گذاران در استان ثبت شود و در حال بکارگیری مشاور برای مطالعه آن هستیم.
مهندس کریمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این جلسه گفت: موضوعات مطرح شده توسط شرکت آب منطقه ای استان موضوعات قبل توجهی  برای سرمایه گذاری هستند اما سرمایه گذاران اطلاعات صحیحی از این موضوعات ندارند و لازم است نمونه های استانی این اقدامات و سرمایه گذاری ها توسط شرکت آب منطقه ای استان جمع بندی و به صورت پکیج در اختیار ما قرار داده شود تا بتوانیم سرمایه گذاران را توجیه کنیم.
وی افزود: سدهای استان قابلیت های بسیار گردشگری دارند و در صورت توجیه سرمایه گذاران قطعا سرمایه گذاران زیادی جذب می شوند.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.