عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مهمترین هدف هیات بازرسی، اعتمادسازی در انتخابات است

رییس هیات بازرسی انتخابات استان گلستان؛

مهمترین هدف هیات بازرسی، اعتمادسازی در انتخابات است

مهمترین هدف هیات بازرسی، اعتمادسازی در انتخابات است

 

رییس هیات بازرسی انتخابات استان با اشاره به نقش انتخابات آتی در تقویت بنیان نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: ‌اصل و محتوای روند برگزاری انتخابات با حضور بازرسان انتخابات انجام می شود.
ابراهیم کریمی گفت: سلامت انتخابات برای کشور بسیار حائز اهمیت است و نظارت بر انتخابات بسیار جدی گرفته خواهد شد چرا که باعث تقویت اعتماد عمومی در جامعه می شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار گلستان اظهار کرد: مشارکت حداکثری، اولویت اصلی نظام بوده و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان اندیشیده شده است.
کریمی با اشاره به اینکه هیات بازرسی انتخابات به موجب مواد 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری و 69 قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: در این قانون وزارت کشور مامور اجرای قانون انتخابات است و اجازه دارد تا هیات هایی تحت عنوان بازرسی برای حصول اطمینان از حسن اجرای قانون منصوب کند.
وی با بیان اینکه، آگاهی پیش شرط برگزاری انتخابات قانونمند است، تاکید کرد با ارائه آموزش های دقیق و مستمر بازرسان و مجریان به احکام قانونی مسلط می شوند.
به گفته رییس هیات بازرسی انتخابات استان، برای هر صندوق رای یک نفر بازرس مستقر است و تا پایان شمارش آرا و درج صورت جلسات بازرسان در کنار مجریان هستند.
کریمی یادآور شد: تا پایان انتخابات رسیدگی به شکایات در دستور کار قرار دارد و شماره تلفن 32480132 الی 4 و 111  به صورت شبانه روزی آماده رسیدگی به تخلفات احتمالی کاندیداها است.

 


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : بازرسی
  • بازدید : 53
  • کد خبر : 82758
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.