عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس افتتاح شد


صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس افتتاح شد

صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس افتتاح شد

صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس روز دوشنبه همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور معاون عمرانی استاندار گلستان، معاون استاندار و فرماندتر ویژه، جمعی از مدیران کل استان و رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران در این شهرستان افتتاح شد.
برای ساخت این مدرسه ابتدایی پسرانه ۷۵ میلیارد ریال هزینه شد که ۵۳ میلیارد ریال آن را خیران کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران پرداخت و بقیه از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین گردید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در مراسم افتتاح این مدرسه گفت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران در جریان سیل سال ۹۸ پس از حضور در استان آمادگی خود را برای ساخت یک مدرسه در گنبدکاووس اعلام کرده بودند.
میرمحمد غراوی افزود: عملیات ساخت مدرسه کارشناسان که با مشارکت این کانون از دی ماه سال ۹۸ آغاز شده بود بعد از گذشت ۱۸ ماه افتتاح و تحویل آموزش و پرورش گنبدکاووس شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان نیز در مراسم گفت: بعد از سیل سال ۹۸ مشارکت خیران برای ساخت و ساز مدارس در این استان افزایش یافت به طوری که تعهد نیکوکاران مدرسه‌ساز از ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ به ۸۰۰ میلیون ریال در ۹۹ رسید.
یاسر لیوانی افزود: ۵۳ میلیارد ریال از هزینه ساخت دبستان ۶ کلاسه پسرانه کارشناسان توسط خیران پرداخت شده است.
رضا علی‌پور، رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران نیز در این مراسم گفت: این کانون در مجموع چهار هزار کارشناس دارد که بعد از سیل سال ۹۸ استان گلستان، پرداخت هزینه ساخت یک مدرسه در گنبدکاووس را برعهده گرفتند.
همچنین مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس در این مراسم از افتتاح هشت آموزشگاه در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۶ آموزشگاه در این شهرستان در حال ساخت است که خیران در ساخت ۲۳ مورد آن مشارکت دارند.
کمال‌الدین نظرنژاد افزود: دبستان ۶ کلاسه پسرانه کارشناسان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۹۵ مترمربع شامل هزار و ۵۰۰ متر مربع ساختمان آموزشی، ۴۰ متر مربع سرویس بهداشتی و هزار و ۳۰۰ متر مربع محوطه سازی به بهره برداری رسید.
وی اظهارداشت: کل هزینه ساخت این مدرسه ۷۵ میلیارد ریال بود که ۵۳ میلیارد ریال آن توسط خیران و بقیه نیز با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین شد


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 86
  • کد خبر : 83488
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.