عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شهرداری‌های گلستان به فکر درآمد پایدار باشند


شهرداری‌های گلستان به فکر درآمد پایدار باشند

شهرداری‌های گلستان به فکر درآمد پایدار باشند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با تاکید بر ضرورت همدلی و وحدت میان اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران استان، از آنان خواست برای رسیدن به توسعه متوازن، علاوه بر درآمدهای مختلف مانند کمیسیون ماده ۱۰۰ و کمک‌های دولتی، تامین درآمد پایدار را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.
عفت همدم روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه شهردار گنبدکاووس اظهارداشت: شهرداری گنبدکاووس با راه اندازی کارگاه سنگ‌شکن و جایگاه سوخت طبیعی، درآمد پایداری ایجاد کرده اما همچنان نیاز است با استفاده از ظرفیت‌ها موجود این درآمدها را افزایش دهد.
معاون استاندار گلستان ادامه داد: شورای اسلامی دوره پنجم شهر گنبدکاووس در سایه وحدت و همدلی یکی از کم حاشیه‌ترین شوراها در گلستان بود که امیدواریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی، علما و بزرگان این روند همچنان در دوره ششم ادامه داشته باشد.
همدم افزود: گنبدکاووس ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، گردشگری، ورزشی و اجتماعی دارد که مدیران شهری باید از این ظرفیت‌ برای توسعه و آبادانی این شهر استفاده کنند.
وی با اشاره به وجود ۱۳۰ هزار هکتار کانون غبارخیز در گلستان که بخشی از آن در گنبدکاووس است، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برای مبارزه با گرد و غبار اقدامات لازم را انجام دهند و شهرداری‌ها نیز با ایجاد فضای سبز در کاهش آلودگی‌ها تاثیرگذار باشند.
معاون استاندار گلستان با تاکید بر پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با اقداماتی مانند فعال کردن پلیس ساختمان، افزود: افزایش نظارت‌ بر ساخت‌ و سازهای غیرمجاز از شکل گیری بافت‌های ناکارآمد و حاشیه‌ای جلوگیری می‌کند.
همدم، حذف نگاه درآمدی به کمیسیون ماده ۱۰۰، توجه ویژه به معماری ایرانی اسلامی و کمک به مدیریت بحران آب را از موارد مهم در توسعه شهری دانست و از شهرداری گنبدکاووس خواست برای آبیاری فضای سبز از پساب‌های تصفیه خانه فاضلاب این شهر استفاده کند.


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 94
  • کد خبر : 86459
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.