عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » معاون استاندار گلستان: کودکان را با گنجینه عظیم فرهنگ ایران آشنا کنید


معاون استاندار گلستان: کودکان را با گنجینه عظیم فرهنگ ایران آشنا کنید

معاون استاندار گلستان: کودکان را با گنجینه عظیم فرهنگ ایران آشنا کنید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با تاکید برضرورت توجه بیشتر افراد جامعه بالاخص کودکان و نوجوانان به تاریخ، فرهنگ، هنر و تمدن ایران زمین تصریح کرد که آشنایی با گنجینه عظیم فرهنگی کشور به شکل‌گیری شخصیت فرهنگی نسل آینده و تربیت نیروی انسانی فرهنگ محور کمک می‌کند.
احسان مکتبی روز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از ۲۸ برگزیده ۲ کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان گنبدکاووس در مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، ادبی و هنری ملی و بین المللی اظهار داشت: ایران اسلامی و استان گلستان شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری زیادی دارد که آشنایی کودکان و نوجوانان با این شخصیت‌ها و بهره‌گیری از مطالب مفید زندگی شخصی و فرهنگی آنها می‌تواند پشتوانه مهمی برای دوران جوانی و بزرگسالی فرزندان این سرزمین باشد.
وی با تبریک هفته ملی کودک (۱۶ تا ۲۲ مهر) افزود: افرادی که از سنین کودکی و نوجوانانی با شخصیت و زبان مشاهیر فرهنگی و ادبی ایران زمین مانند حافظ، سعدی، مولانا و فردوسی و دیگر بزرگان این حوزه آشنا شوند بدون تردید در جوانی و بزرگسالی زبانشان به یاوه‌گویی و بد سخنی آلوده نخواهد شد.
مکتبی اضافه کرد: پدران و مادران و مسوولان باید تلاش کنند تا مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای آشنایی بیشتر نسل کودک و نوجوان گلستان با سرمایه‌های عظیم فرهنگی ایران و این استان فراهم شود.
معاون سیاسی استاندار گلستان ادامه داد: کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان از بهترین مکان‌ها برای آشنایی آینده سازان ایران اسلامی با بزرگان و مشاهیر فرهنگی، ادبی و هنری این مرز و بوم است.
وی همچنین خواستار ثبت آثار و تولیدات فرهنگی، ادبی و هنری کودکان و نوجوانان برگزیده گلستان در مسابقات ملی و بین المللی در رسانه‌های ارتباط جمعی بالاخص رسانه‌های مکتوب استان تاکید کرد و گفت: روزنامه گلشن مهر گلستان نیز آمادگی دارد در هر شماره خود بخشی از آثار فرهنگی کودکان و نوجوانان استان را منتشر نماید.


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 59
  • کد خبر : 86552
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.