عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده


پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده

پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: خوشبختانه پس از نوزده روز بحران آب گرفتگی با همت سپاه پاسداران و استفاده تجهیزات قرارگاه خاتم و با وجود لایروب های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، تلاش ها در حال به ثمر نشستن است و در بازدیدی که عصر دیروز از گرگانرود و قره سو داشتیم، روانسازی آب صورت گرفته و آب باقی مانده به سمت دریا سرریز می شود.

"عبدالرضا چراغعلی" در جلسه مشترک کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان و کارگروه بانوان و خانواده که با موضوع بحران سیل برگزار شد، اظهار کرد: ان شالله تا 72 ساعت آینده اگر بارش 20 تا 30 میلی متری اب مشکلی ایجاد نکند و حرکت روان آبها همینگونه ادامه پیدا کند، بحران اب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت اینده پایان خواهد یافت.

وی اضافه کرد: بعد از پایان بحران اب گرفتگی ما در روزهای اینده سر و سامان دادن به اسکان اضطراری سیل زدگان را خواهیم داشت و در مرحله بعد بحران در کنار پاکسازی معابر، اسکان موقت و نیمه پایدار مردم سیل زده را انجام خواهیم داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه کودکان و بانوان باید در صدر توجهات دستگاههای متولی امداد رسانی باشند، گفت: باید تلاش کنیم تا با توجه به ملاحظات ایمنی زنگ مدارس هر چه زودتر در مناطق سیل زده به صدا در آید.

چراغعلی خاطرنشان کرد: دستگاهها حواسشان باشد که گلستان از لیست استانهای اولویت دار در سیل اخیر خارج نشود و با رایزنی با وزارتخانه ها و سازمانهای خود به دنبال جذب اعتبار و دریافت امکانات برای بازسازی و نوسازی دوباره مناطق سیل زده باشند.

وی در ادامه گفت: درخصوص وضعیت بهداشتی شایعاتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به راه افتاده که نگرانی مردم را به دنبال داشته است، از مردم عزیز انتظار داریم ضمن رعایت ملاحظات بهداشتی و مصرف اب شرب بسته بندی، به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار و اطلاعیه ها را از مبادی رسمی دنبال کنند.

چراغعلی با تأکید بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت و توان سازمان های مردم نهاد و همچنین هیأت های مذهبی اعلام کرد: از امروز موکب های خدمت رسان اربعین حسینی در برخی از مناطق سیل زده استان مستقر و به مردم خدمات ارائه خواهند داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان با بیان اینکه عیار انسانها و افراد در شرایط بحرانی مشخص می شود، گفت: عده ای در بحران اخیر به دنبال کاسبی رأی بوده و خانه های سیل زدگان را صندوق رأی می دیدند و به جای کمک و رایزنی با مسئولان کشور برای دریافت تجهیزات و امکانات به زمین و زمان اتهام زدند، در حالیکه مدیران استانی و مسئولان شهرستان در کنار مردم سیل زده در این ایام یک خواب راحت و آرام نداشته و تمام تمرکزشان یاری رساندن به سیل زدگان بود.

 

پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده

پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده

پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آینده

پیش بینی پایان بحران آب گرفتگی در آق قلا و گمیشان تا 72 ساعت آیندهارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0