عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نماز در مکتب انسان ساز اسلام در بالاترین درجه و مرتبه تعالیم دینی قراردارد

معاون سیاسی امنیتی استانداری در دیدار با معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور :

نماز در مکتب انسان ساز اسلام در بالاترین درجه و مرتبه تعالیم دینی قراردارد

معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان در دیدار با منصور سرگزی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: نماز در مکتب انسان ساز اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و در بالاترین درجه و مرتبه تعالیم دینی قرار دارد.

وی ادامه داد: اهمیت و جایگاه رفیع نماز تا جایی است که از نمار به‌ عنوان ستون دین نام برده شده و همان طور که در قرآن کریم می‌خوانیم برای جامعه و رشد و شکوفایی بهترین کار نماز است.

وی اضافه کرد: وظیفه همه انسان ها اقامه نماز است و اگر اقامه نماز به صورت صحیح انجام گیرد، تمام امورات در جایگاه خود قرار گرفته و باعث مدیریت صحیح، صداقت، رعایت امانت داری، مسئولیت پذیری و ادای تکلیف انسانی و ملی و حسن انجام کار در جامعه می شود و عامل اساسی برای کاهش فحشا و منکر در تمای ابعاد فردی، اجتماعی و اداری در جامعه می شود.

چراغعلی در این دیدار، استقبال و آمادگی استان گلستان را برای همکاری در برگزاری اجلاس سراسری نماز در استان اعلام نمود.

در این دیدار که به مناسبت برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در استان گلستان برگزار شده بود، سرگزی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور به بیان فعالیت های ستاد اقامه نماز در کشور و استان پرداخت و افزود: ستاد اقامه نماز کشور با در نظر گرفتن دو رویکرد اصـلی فعـال نمودن ظرفیت دسـتگاه هـای اجرایی و فعال نمودن ظرفیت های مردمی و غیر دولتی، نسـبت به اجرای برنامه های توسعه و ترویج نماز اقدام نموده است. 

شایان ذکر است بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در آبان ماه سال جاری با پیام ویژه مقام معظم رهبری برای اجلاس نماز در استان گلستان برگزار خواهد شد.

 


ارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0