عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » برگزاری جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان/ توسعه واقعی گمیشان با توانمندسازی مردم محقق می‎شود

به ریاست مهندس حمیدی انجام شد

برگزاری جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان/ توسعه واقعی گمیشان با توانمندسازی مردم محقق می‎شود

برگزاری جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان/ توسعه واقعی گمیشان با توانمندسازی مردم محقق می‎شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: توسعه گمیشان، توسعه صرفا خاک نیست بلکه باید برای دست یافتن به توسعه‎ محوری فکر مردم این شهرستان توسعه یابد.

مهندس حمیدی در جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای شهرستان گمیشان اظهار کرد: توسعه واقعی زمانی محقق می‎شود که تک‎تک مردم این شهرستان به توانمندی واقعی برسند.

وی تصریح کرد: هر وقت زن و مرد و پیر و جوان گمیشانی به این باور رسیده باشند که دستیابی به توسعه با وجود ظرفیت‎ها و توانمندی‎های خدادادی و منابع انسانی‎اش حق همه مردم این شهرستان است قطعا از آن روز می‎توان گمیشان را شهرستان توسعه‎یافته دانست.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان گفت: هم‎اکنون بنیه گمیشان به خاطر محرومیت‎هایی که از سال‎ها دور در رنج بودند، ضعیف است یکی از اقدامات مهم و اساسی که در «طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان» باید دنبال شود تشویق و ترغیب سرمایه‎گذاران داخل استان و سراسر کشور برای سرمایه‎گذاری در این شهرستان است.

مهندس حمیدی به ضرورت اجرای پروژه‌های اقتصادی با محوریت بخش خصوصی، دولتی و پروژه‌های زیرساختی با محوریت اشتغالزایی تاکید کرد و یادآور شد: کمیته‎‎ای با مسئولیت مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی استانداری گلستان ایجاد خواهد شد تا برنامه‎های محوری توسعه در سطح ملی و استانی برای شهرستان گمیشان را پیگیری کند.

جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای شهرستان گمیشان به ریاست مهندس حمیدی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان، فرماندار گمیشان، مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری، مدیرکل شیلات استان و دستگاه‎های اقتصادی و زیربنایی استان برگزار شد.

 

مهندس حمیدی در این جلسه از تدوین برنامه راهبردی - عملیاتی توسعه پایدار اقتصادی، با تأکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان گمیشان که همزمان در 30 شهرستان کمتر توسعه‎یافته دیگر از سوی وزارت کشور در حال انجام است، خبر داد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان تاکید کرد: گمیشان ظرفیت‎ و پتانسیل بالایی برای توسعه دارد که کمتر نقاطی از استان آن را دارا است.

گفتنی است وزیر کشور در مراسم رونمایی سند توسعه ۳۱ شهرستان کمترتوسعه یافته کشور اعلام کرد: الگوی توسعه شهرستان هم شامل شهرها و هم شامل روستاها می‎شود و سند توسعه در ۳۱ شهرستان کشور به عنوان الگوی توسعه شهرستانی اجرا که در این طرح تمام اختیارات دستگاه‎ها به فرماندار منتقل می‎شود.

برگزاری جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان/ توسعه واقعی گمیشان با توانمندسازی مردم محقق می‎شود

برگزاری جلسه پیگیری طرح توسعه منطقه‎ای گمیشان/ توسعه واقعی گمیشان با توانمندسازی مردم محقق می‎شودارسال کننده خبر : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : rajaee
  • بازدید : 97
  • کد خبر : 61718