استانداری گلستان
صفحه نخست > اخبار / اخبار حوزه استانداری > مجلس بزرگداشت جان باختگان منا در گرگان برگزار می شود

مجلس بزرگداشت جان باختگان منا در گرگان برگزار می شود


تاریخ خبر : 9 مهر 1394 | نويسنده : کارشناس2

 از سوی رهبر معظم انقلاب، مجلس بزرگداشتی به منظور همدلی با خانواده های جان باختگان فاجعه منا در مرکز استان گلستان برگزار می شود.

 بر اساس اطلاعیه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، این مجلس بزرگداشت عصر یکشنبه 12 مهرماه در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می گردد.

در متن اطلاعیه آیت اله سیدکاظم نورمفیدی آمده است:

'حادثه دردناک و غم انگیز منا، امت اسلامی مخصوصا ملت ایران و به ویژه استان گلستان را عزادار نموده و چشم اشک بار و چهره غمزده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می کند.

اضافه بر همه بی کفایتی های رژیم آل سعود شنیده می شود که حتی از برگرداندن اجساد مطهره به اوطانشان ممانعت به عمل می آورد. عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا نموده اند؛ لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.

همچنین بدین وسیله اعلام می شود از طرف مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مجلس بزرگداشتی در روز یکشنبه 12 مهر از ساعت 15/30 الی 17 در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می شود.

شرکت عموم مومنین به ویژه علماء و روحانیون موجب همدردی و تسلی خاطر بازماندگان می گردد'.

در فاجعه منا 20 نفر از زائران گلستانی که همگی از اهل سنت بودند جان خود را از دست دادند و 31 نفر نیز مفقود شده اند که 30 نفر از آنان از اهل سنت هستند.


بازگشت