عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ملزم به اجرای مصوبات سفر هستیم

نوبخت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

ملزم به اجرای مصوبات سفر هستیم

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

ملزم به اجرای مصوبات سفر هستیم

رئیس برنامه و بودجه با بیان اینکه آنچه در سفرهای استانی رئیس جمهوری مصوب می شود، این سازمان ملزم به اجرای آن است، افزود: در صورت قصور در این بخش سازمان باید پاسخگو باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اظهار داشت: برهمین اساس نهادی در سازمان برنامه و بودجه به منظور پیگیری تعهدات سفرهای رئیس جمهوری تشکیل شده است و در گلستان نیز مقامات ارشد اجرائی استان و شخص استاندار به شدت پیگیر این مصوبات هستند.

وی تصریح کرد: مباحث و تعهدات و مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان به ویژه در حوزه جزیره آشوراده، منطقه آزاد تجاری اینچه برون و راه آهن گرگان - مشهد مغفول نمانده است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: البته اجرای همه تعهدات نیازمند پشتیبانی و منابع مالی است و برخی متغیرهای درون زا و برون زا اجرای مصوبات را به تاخیر انداخته اند.

وی اضافه کرد: عوامل و متغیرهای درون زا را می توان کنترل کرد، اما عوامل برون زا خارج از تعهد ما بوده که نمونه آن افت و خیز قیمت نفت است.

نوبخت عنوان کرد: در همین راستا لایحه ای در شهریور ماه به مجلس بردیم تا دولت بتواند از محل ظرفیت های مالی تبصره های 35 تا 38 قانون برنامه بودجه با اخذ مجوز استفاده کند و در این خصوص 147 هزار میلیارد ریال تنها در بخش خرید تضمینی گندم تامین اعتبار شد.

وی افزود: منابع درآمدی کشور در سال 90 و 91؛ 120 میلیارد دلار بوده و امروز در بخش نفت حدود 69 میلیارد دلار درآمد داریم و در حوزه غیر نفت نیز 23 میلیارد ریال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: این درحالی است که در سال 91 قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم حدود چهار هزار ریال بوده و امسال تعهد ما نسبت به خرید هر کیلو 12 هزار و 670 ریال بوده و در نهایت 13 هزار ریال شد.

وی ادامه داد این درحالی است که شرایط خرید گندم از خارج کشور به نرخ هر کیلوگرم هشت هزار ریال را داشتیم، اما برای توسعه تولید داخلی و کمک به این بخش ، از واردات خود داری شد و هم اینک کشور توان صادرات سه میلیون تن گندم را دارد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری به برخی معوقات گذشته بازنشستگان و فرهنگیان و مشکلات آنان اشاره کرد و یادآور شد: دولت تعهدات خود را انجام داده است و در مهر و آبان امسال 27 هزار میلیارد ریال معوقات و بدهی فرهنگیان پرداخت شد و بخشی دیگر در آذر ماه انجام گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد که خود را در برابر تعهدات به مردم مسئول می دانیم، اما در حوزه انجام وظایف مشکلاتی داریم.

وی گفت: از مجموع 8 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بیمه ها، 5 هزار تومان آن پرداخت و باقی مانده آن به زودی پرداخت خواهد شد.

 نوبخت اظهار داشت که سالانه 4هزار و 800میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت پرداخت می شود.

وی هدف از اجرای طرح تحول سلامت را کاهش هزینه‌های مردم و بهبود وضعیت بیمارستان‌ها بیان کرد و افزود که پیش از این برخی از افراد بیمه نبودند و در قالب این طرح بین 5.5 تا 6 میلیون نفر دفترچه بیمه دریافت کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد که بیمه سلامت 11 میلیون نفر را در کشور شامل شد، در حالی که برای پوشش 5.5 میلیون نفر اعتبار در نظر گرفته شده بود و هم اینک بدهی دولت به بیمه از این بخش است.

وی افزایش تعرفه ها را ازدیگر دلایل بدهی دولت به بیمه ها بیان کرد.

سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به گلستان صبح امروز انجام شد و شرکت در بهره برداری از پروژه های دهه مبارک فجر و شورای برنامه ریزی استان از جمله برنامه های این سفر است.

ملزم به اجرای مصوبات سفر هستیم

 

ملزم به اجرای مصوبات سفر هستیم

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.