عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

استاندار گلستان درجلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان؛

ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

استاندار گلستان ضمن تاکید شناسایی نقاط پرحادثه استان،اظهار کرد:ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای گلستان و کاهش تصادفات جاده‌ای باید در اولویت کار سال97 کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر سید مناف هاشمی در دومین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان تصریح کرد:باتوجه به اقدامات انجام شده جهت ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی استان، ضرورت حذف نقاط اصلاح شده و شناسایی نقاط پرحادثه و بطور کلی به روز رسانی باید در دستور کار دستگاههای متولی قرار گیرد.
وی یکی از دغدغه‌های مهم استان را ایمنی در راه‌ها برشمرد و افزود: تجاوز به چپ ، سبقت غیرمجاز ، عدم رعایت حق تقدم ، نقص فنی سیستم روشنائی جزو مهمترین تخلفات صورت پذیرفته در سطح راههای استان می باشد.
استاندار گلستان با تاکید بر آموزش و ارتقاء ایمنی راه های استان گفت: حضور موثر در مدارس ، آموزش موتورسواران ، آموزش رانندگان حمل و نقل عمومی و مدیران فنی ، بهره گیری از امکانات رسانه ای ، بروز رسانی نقاط حادثه خیز ، آشکار سازی نقاط حادثه خیز ، پیگیری برای ایمن سازی و رفع نواقص جاده ای و.... در دستور کار سال جاری اعضای کمیسیون ایمنی راههای استان قرارگیرد.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه 48 نقطه پر خطر و حادثه خیز در استان وجود دارد یاد آور شد: نقاط حادثه‌ خیز جاده‌ای گلستان در سال 97 ساماندهی شده و کاهش تصادفات جاده‌ای نیز از برنامه های اولویت دار کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان گلستان می باشد.
وی گلستان را جزو استانهای حادثه خیز کشور برشمرد و افزود: شكل ترافيك عبوري استان نيز به دليل حجم بالاي ترافيك وسايل كشاورزي و موتور سيكلت در فصول مختلف سال با استان هاي ديگر متفاوت است.
استاندار گلستان فرهنگ جابه جایی بار و مسافر را یکی از دغدغه ها و مشکلات رانندگی این استان بیان کرد و یادآور شد: برای ارتقای فرهنگ تردد و رانندگی نیازمند اجرای برنامه های موثر از سوی مسئولان زیربط است.
استاندار گلستان با بیان اینکه حجم ترافيك در محورهاي مواصلاتی استان دو برابر ميانگين كشوري است،خاطرنشان کرد: با هدف کاهش شمار تصادفات این کمیسیون در حال بررسی، تجزیه و تحلیل عوامل اصلی تصادف منجر به مرگ در سطح استان است که با تکمیل آن اقدامات لازم در جهت کاهش روند تصادفات با کمک از وزارت متبوع و دستگاه‌های متولی استان صورت می گیرد.
دکتر هاشمی در پایان عدم توجه به جلو،عدم رعایت حق تقدم و سرعت زیاد را سه عامل مهم در بروز تصادفات دانست.
در این جلسه هر يك از دستگاههاي عضو، برنامه و طرح های خود را جهت کاهش تصادفات جاده‌ای تشريح كردند.
 

ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

 

ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

 

ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان استتأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0