عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » وزیر کشور: پیشگیری، اساس کاهش آسیب های اجتماعی است


وزیر کشور: پیشگیری، اساس کاهش آسیب های اجتماعی است

وزیر کشور: پیشگیری، اساس کاهش آسیب های اجتماعی است

وزیر کشور با تشریح اهمیت توسعه مناطق محروم گفت: دولت تسهیلات ویژه با کارمزد پایین درحوزه اصلاح الگوی کشت و شیوه های نوین آبیاری و نیز اجرای طرح های تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا در مناطق مختلف کشور بویژه درمناطق مرزی و محروم پیش بینی کرده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی درحاشیه بازدید از منطقه مرزی اینچه برون گنبدکاووس به عنوان یکی از مناطق محروم کشور و در جمع مدیران استانی و محلی گلستان بر ضرورت استفاده از این تسهیلات تاکید کرد.
وی اضافه کرد: استفاده از بخش خصوصی در اجرا یا تکمیل طرح های تولیدی و اقتصادی نیز مورد تاکید دولت تدبیر و امید است و دولت در این حوزه به نفع بخش خصوصی و مردم، کنار می کشد.
وی تصریح کرد: دستور رییس جمهوری است تا مدیران در همه سطوح و البته با رعایت قوانین و مقررات، با سخاوت بابخش خصوصی برخورد و از ظرفیت های این بخش درجهت رفع مشکلات و پیشبرد امور مردم استفاده نمایند.
رحمانی فضلی اضافه کرد: دولت به تنهایی قادر به ایجاد زیرساخت ها نیست و مدیران باید آن دسته از امور و طرح هایی را که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی و مردم را دارد، سخاوتمندانه به آنان واگذار نمایند.
وزیر کشور با اشاره به ترکیب جمعیتی، قومی و مذهبی استان گلستان و حاکم بودن وحدت و انسجام در بین آنان و همراهی شان با انقلاب، گفت: این ویژگی ها وظیفه دولت را در ارائه خدمات بیشتر به مناطق مرزی و محروم این استان دوچندان کرده است.
رحمانی فضلی افزود: البته دولت برای توسعه گلستان بویژه مناطق مرزی و محروم آن لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون گنبدکاووس را به مجلس شورای اسلامی داده است که نمایندگان مجلس باید تلاش کنند، این طرح تصویب نهایی شود.
وی، احداث خط آهن بین المللی و صدور مجوز احداث بندر خشک در اینچه برون را از دیگر اقدامات دولت برای مناطق مرزی گلستان برشمرد و از استاندار خواست تا با جدیت نسبت به راه اندازی بندر خشک با مشارکت بخش خصوصی اقدام نماید.
وی با اشاره به مشکل کم آبی در نقاط مختلف کشور از جمله مناطق مرزی و استان گلستان، خاطرنشان کرد: تنها راه رفع این مشکلات، اصلاح الگوی کشت و استفاده از شیوه های نوین آبیاری است.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: مدیران با مشارکت مردم باید زمینه را برای توسعه کشت های گلخانه ای و استفاده از شیوه های نوین آبیاری در مناطقی که مشکل کم آبی دارند، فراهم نمایند.

وزیر کشور: پیشگیری، اساس کاهش آسیب های اجتماعی است

 

وزیر کشور: پیشگیری، اساس کاهش آسیب های اجتماعی است

 

 

ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 288
  • کد خبر : 46774