عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » طرح بازیافت زباله از مبدا در حوزه شهری و روستایی بزودی در گلستان آغاز می شود

استاندار گلستان در گردهمایی شهرداران استان

طرح بازیافت زباله از مبدا در حوزه شهری و روستایی بزودی در گلستان آغاز می شود

طرح بازیافت زباله از مبدا در حوزه شهری و روستایی بزودی در گلستان آغاز می شود
 استاندار گلستان با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های اصلی دولت در حوزه شهری و روستایی بازیافت زباله از مبدا است، اظهار کرد: طرح  تفکیک زباله از مبدا بزودی از درب منازل شهروندان در استان اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر سیدمناف هاشمی 19 تیر در در گردهمایی شهرداران استان تصریح کرد:تا پایان سال پیشرفت 50درصدی در حوزه بازیافت زباله از مبدا در استان خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه گسترش مراکز بازیافت و همینطور ایجاد مراکز تولید انرژی از زباله را سازمان مدیریت پسماند گلستان با همکاری شهرداری های استان اجرا می کند، افزود: شهرداری و دهیاری در رسیدن به شاخصه‌های یک شهر و روستای سالم ، توسعه یافته و پویا و همچنین رضایتمندی مردم نقش مهمی را ایفا می کنند.
استاندار گلستان با بیان اینکه دهیار وظیفه مدیریت محیط روستاها را انجام می دهد ، ادامه داد: دهیاری ها ظرفیت بالایی دارند و می توان در زمینه های مختلف از آن استفاده کرد.
دکتر هاشمی خاطر نشان کرد:خدمت صادقانه و تلاش شبانه روزی باید سرلوحه کار همه مدیران و خدمتگزاران به مردم باشد و وظیفه مسولان است تا بی منت به مردم خدمت کنند.
وی با اشاره به اینکه اکثر موضوعاتی که شهرداران پیگیری می کنند به حوزه عمرانی مرتبط می شود، یادآورشد: شهرداران با هماهنگی و همراهی معاونت عمرانی و با استفاده از ظرفیت های موجود در این معاونت جهت پیشرفت شهرشان تلاش کنند.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به جزیره آشوراده اشاره کرد و یاد آور شد:تا اینجا از چهار مرحله سه مقطع استعلامات دریافت شد که با گرفتن جواب استعلام چهارم استارت این جزیره زده می شود.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه جهت اقتصادی خود را باید از کشاورزی تغییر دهیم، افزود: امروز باید به اقتصاد در حوزه فناوری توجه شود و اگر در گذشته کشاورزی محور اقتصاد این استان بوده باید به محورهای دیگر مثل صنعت،معدن و تجارت و همچنین گردشگری نیز توجه کرد.
در پایان تعدادی از شهرداران استان مشکلات خود را با استاندار در میان گذاشتند و دکتر هاشمی رهنمودهای لازم را به شهرداران ابلاغ کرد.

تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0