عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

استاندار گلستان در نخستین گردهمایی هیات رییسه شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای استان؛

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

استاندار گلستان با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است، اظهار کرد: در فرهنگ سازی باید از ظرفیت تمام دستگاه ها و مردم استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سیدمناف هاشمی پیش از ظهر امروز 23 آبان در نخستین گردهمایی هیات رییسه شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای استان که با موضوع "طرح ساماندهی و توانمندسازی شورا در شهرستانها" برگزار شد، تصریح کرد: گلستان به سبب وجود اقوام مختلف ایرانی کوچک است که با اتحاد وهمدلی موضوع مرتبط به حوزه های فرهنگی خود را نیز بحث می کنند.
وی با اشاره به اینکه اگر اقدامات و کارهای ما در استانها تابع فرهنگ عمومی نباشد توفیقی حاصل نمی شود،افزود: آسیب‌های اجتماعی تبدیل به دغدغه مقام معظم رهبری و دولت شده و ما نیازمند فکری نوین واقداماتی ویژه برای تأمین رفاه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم.
استاندار گلستان با بیان اینکه تمام موضوعاتی که در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح می شودالگوی آن پیام های مقام معظم رهبری هستند، تصریح کرد: برخی دستگاه ها در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی نقش بیشتری دارند و باید اولویت بندی در گزارش دهی دستگاه ها در شورای فرهنگ عمومی مورد نظر قرار گیرد.
دکتر هاشمی همدلی و همسویی را ملاک موفقیت در فرهنگ عمومی دانست و خاطر نشان کرد:ورزش در فرهنگ عمومی بسیار مهم بوده و خیلی از آسیب های اجتماعی با ورزش کاهش میابد.
وی با اشاره به اینکه 26 مورد در حوزه سبک زندگی و آسیب های اجتماعی تعریف شده است، افزود: پیشنهاد من این است که باید به چند مورد مهم و اساسی استان در این زمینه رسیدگی شده و اقدام گردد.
استاندار گلستان یاد آور شد: فرهنگ سازی در همه زمینه ها باید با استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها انجام پذیرد و پیوند دستگاه های معین یا مرتبط با دستگاه اصلی برقرار باشد.
دکتر هاشمی  در ادامه اظهار کرد: آمریکا بعد از خروج از برجام مبارزه ترکیبی از جمله جنگ روانی و اقتصادی را علیه انقلاب شروع کرده است که اگر از این مساله غافل شویم، معاندان انقلاب به راحتی در کشور نفوذ خواهند کرد.
وی افزود: بی شک در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب دشمنان بیکار نمی نشینند و با ترفندها و هجمه های مختلف اقتصادی، سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی به دنبال تضعیف نظام هستند، در چنین شرایطی همه مسئولان و روحانیون و افرادی که تریبونی در اختیار دارند، موظفند امید و نشاط را در بین مردم افزایش دهند و با آگاه سازی از تشویش اذهان عمومی بخصوص نسل جوان و نوجوان ممانعت کنند.
همچنین در این نشست مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه هر چه جامعه به باور نزدیک باشد فرهنگ عمومی شکل می گیرد، گفت:فرهنگ بایدها ، نبایدها و ارزش های یک جامعه است که به نسل های آینده منتقل می شود.
خانم عادله کشمیری با اشاره به اینکه بدون برنامه نمیتوان کارکرد و بدون شناخت نمیتوان برنامه درستی داشت،یادآور شد: نگرش و باور است که رفتار را شکل می دهد.
لازم به ذکر است در این جلسه اعضای هیات رییسه شوراهای فرهنگ عمومی شهرستانهای استان گزارشی از برنامه های شورای فرهنگ عمومی شهرستانها ارائه کردند و اعضای حاضر در جلسه پیرامون گزارشهای ارائه شده به تبادل نظر پرداختند.

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

 

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

 

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

 

شورای فرهنگ عمومی یکی از عالی ترین جلسات سیاست گذاری استانها است

 


تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0