عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گلستان دروازه بزرگ اقتصادي كالا براي كشور ما و آسياي ميانه است

سفير قزاقستان در ايران:

گلستان دروازه بزرگ اقتصادي كالا براي كشور ما و آسياي ميانه است

بغدادامریف گفت: با توجه به شرايط و قرار گرفتن استان گلستان در نوار مرزي شمالي ايران، اين استان دروازه بزرگ اقتصادي و تجارت كالا و خدمات با كشور ما و ساير كشورهاي آسياي ميانه است.
"بغداد امريف " روز پنجشنبه در ديدار با استاندار گلستان افزود: همچنين اين استان مي تواند ايران را در حوزه تجارت وارد بازارهاي جهاني از طريق راه هاي ريلي، دريائي، شوسه و هوائي نمايد.
به گفته وي، يكي از مسائل مهم ما در اين ديدار، بحث احداث سيلوي غلات در پايانه مرزي اينچه برون براي ما مي باشد تا بتوانيم غلات و ساير كالاهاي خود را با احداث اين سيلو و ترمينال انبار كالاها از طريق استان گلستان و جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي ديگر صادر نمائيم.
وي اظهار كرد: با احداث اين ترمينال ترانزيت در مباحث مطرح شده و همچنين در خصوص LPG  و سوآپ نفتي، اگر همكاري شود، گرگان و استان گلستان مركز لجستيك بسيار خوبي براي ما و ساير كشورهاي همسايه خواهد بود.
وي تاكيد كرد: ما به همراه مسئولين جمهوري اسلامي ايران به خصوص مديران ارشد استان گلستان، به عنوان دولتمردان دولت هاي كشورهايمان، به بخش خصوصي كمك كنيم، تا بتوانند به خوبي در اين بخش ها سرمايه گذاري نمايند.
امريف در ادامه سخنان خود گفت: عملياتي شدن اين پروژه ها، طرح ها و برنامه ها، در واقع به سود دو كشور و طرفين مورد قرار داد در زمينه سودآوري و توجيه اقتصادي خواهد بود.
سفير قزاقستان در جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به اين كه در استان گلستان، بسياري از هموطنان ما در كمال، آرامش، صفا و صميميت، در كنار ساير مردم ايران زندگي خوب و مسرت بخشي دارند، خاطرنشان كرد: يكي از مسائل و دلايل ديگري كه باعث شده تا ما با استان گلستان اين همكاري و مناسبات را داشته باشيم، حضور و سكونت هموطنان ما در اين استان است.

گلستان دروازه بزرگ اقتصادي كالا براي كشور ما و آسياي ميانه است


تأیید کننده خبر : jafari
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin
  • بازدید : 1457
  • کد خبر : 551
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.