عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » برآوردهای اولیه نشانگر خسارت 4800 میلیارد تومانی سیل به بخش های مختلف گلستان است

سرپرست استانداری در ارتباط با شورای عالی مدیریت بحران کشور از طریق ویدئو کنفرانس:

برآوردهای اولیه نشانگر خسارت 4800 میلیارد تومانی سیل به بخش های مختلف گلستان است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

 

برآوردهای اولیه نشانگر خسارت 4800 میلیارد تومانی سیل به بخش های مختلف گلستان است 

سرپرست استانداری گلستان در ارتباط مستقیم با شورای عالی مدیریت بحران کشور از طریق ویدئو کنفرانس اظهار کرد: برآوردهای اولیه نشان می دهد که سیل اخیر، حدود 4800 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف تولیدی، صنعتی، زیرساختی و ... استان وارد کرده که ظرف چند روز آینده میزان دقیق تر آن اعلام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی عصر امروز چهارشنبه 14 فروردین با اشاره به خسارات وارده به بخش کشاورزی استان افزود: حدود 270 هزار هکتار از اراضی استان تحت تأثیر سیل قرار گرفتند که حدود 100 هزار هکتار به طور کامل محصول خود را از دست دادند و با توجه به ماندگاری سیلاب در زمین ها امکان افزایش این میزان وجود دارد.
وی گفت: 12 هزار و 500 واحد مسکونی شهری و روستایی تحت تأثیر سیلاب بوده که 3400 واحد به طور100 درصد نیاز به تخریب دارند.
غراوی خاطرنشان کرد: علیرغم تلاشهای دستگاه های خدمات رسان، مشکلات زیرساختی در بخش های آب و برق و راه و ... در بسیاری از مناطق موقتا برطرف شده اما نیازمند بازسازی است.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه تسریع در خروج سیلاب از شهرهای گمیشان و آق قلا، تصریح کرد: علاوه بر یک دستگاه لایروب که توسط سازمان بنادر به استان منتقل شده و در حال لایروبی است تا سرعت تخلیه آب را افزایش دهد، یک دستگاه لایروب نیروی دریایی ارتش نیز توسط سه فروند هواپیما روز گذشته وارد استان شد و درحال مونتاژ می باشد تا در گمیشان لایروبی از سمت دریا را انجام دهد.
وی افزود: همچنین یک دستگاه بارج نیز در حال مونتاژ می باشد تا با حمل بیل مکانیکی به دریا، سرعت لایروبی را افزایش دهد.
خوشبختانه اقدامات انجام شده طی چند روز گذشته بسیار مساعد بوده و شاهد کاهش آبگرفتگی در گمیشان و آق قلا نسبت به روزهای گذشته هستیم.
وی گفت: با توجه به مساعد شدن شرایط جوی، نیاز به پمپ های مکنده بسیار قوی داریم تا بتوانیم آب را از محلات و روستاها تخلیه کنیم.
سرپرست استانداری گلستان در پایان با تشکر از همیاری مردم و دستگاه ها در ارسال کمک ها، با بیان اینکه در حوزه پشتیبانی مواد غذایی و دارویی هیچ کمبودی در استان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: دستگاه ها برای ارسال کمک های مردمی حتما با استانداری هماهنگ کنند و از توزیع مستقیم کمک در میان مردم خودداری شود.

برآوردهای اولیه نشانگر خسارت 4800 میلیارد تومانی سیل به بخش های مختلف گلستان است


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0