عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست

استاندار گلستان در شورای اداری گمیشان:

تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست

استاندار گلستان گفت: متأسفانه شهرستان گمیشان یکی از 31 شهرستان محروم کشور است و وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست که تلاش کنیم تا این شهرستان از محرومیت خارج شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس پیش از ظهر امروز شنبه یکم تیرماه در جلسه شورای اداری شهرستان گمیشان اظهار کرد: این شهرستان با تمام محرومیت ها درگیر سیل هم شد و این مسأله مشکلات مردم را دوچندان کرده بنابراین اگر در بقیه شهرها یک تکلیف داریم، در این شهرستان تکلیفمان مضاعف است.
وی با تأکید بر تلاش برای جبران خسارات سیل، خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر 13 میلیارد و۵۰۰میلیون تومان خسارات وارده به کشاورزان شهرستان گمیشان پرداخت و 1600 پرونده نیز جهت دریافت تسهیلات به بانک ها ارجاع شده است.
نماینده عالی دولت در استان همچنین با اشاره به صدور پروانه های ساختمانی واحدهای مسکونی خسارت دیده گفت: هشتصد واحد مسکونی احداثی در این شهرستان نیاز به دریافت پروانه ساختمانی دارند که تاکنون 5 درصد آن انجام شده است که باتوجه به پرخطر بودن سکونت در این منازل، شهرداران، بخشداران و دهیاران موظفند مردم را ترغیب نمایند حداکثر تا هفته آینده نسبت به دریافت پروانه ساختمانی اقدام کنند.
استاندار گلستان گفت: به زودی مبلغ 900 میلیون تومان به شهرداری گمیش تپه و 400 میلیون تومان به شهرداری سیمین شهر جهت اجرای زیرساختها، فضای سبز و عملیات عمرانی شهری اختصاص داده خواهد شد. 
حق شناس از پروژه توسعه ۶۰۰۰هکتاری میگو در کنار۴۰۰۰هکتار قبلی بعنوان پروژه ای ارزشمند نام برد و گفت: پروژه پرورش میگوی گمیشان یک پروژه در سطح ملی است و استفاده از ظرفیت کامل آن هم عمران و آبادانی را به همراه خواهد داشت و هم در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی مؤثر است.
وی زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و جاده های بین مزارع را یکی از برنامه های مهم و ماندگار در سطح شهرستان گمیشان دانست و تصریح کرد: تاکنون زهکشی حدود 30 هزار هکتار انجام و 30 هزار هکتار هم جدید کلنگ زنی شد و از آنجایی که زهکشی اراضی دغدغه مقام معظم رهبری نیز هست، امیدواریم با تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی کل 280 هزار هکتار را در سریعترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.
استاندار گلستان به فقدان بیمارستان در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم بیمارستان 68 تختخوابی این شهرستان که در فاز دوم به 98 تختخوابی می رسد را در سال جاری کلنگ زنی کنیم و پیگیری های لازم برای تجهیز درمانگاه شهرستان و خرید دستگاه اکو و سونوگرافی و ... انجام خواهد شد. 
حق شناس با اشاره به اهمیت سد وشمگیر در پیشگیری از وقوع سیلاب، تأکید کرد: بازسازی دریچه های سد وشمگیر یک ضرورت است که باید طی هفته آینده پیمانکار اجرای طرح انتخاب شود و مبلغ 600 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز آن نیز تامین خواهد شد. 
استاندار گلستان ادامه داد: وضعیت فضای سبز کل استان مطلوب نیست ولی مقدمات کار را فراهم خواهیم‌کرد تا در کل استان بویژه در شهرستان های سیل زده توجه ویژه به بحث فضای سبز و درختکاری شود.
نماینده عالی دولت در استان در پایان خاطر نشان کرد: مطالبات دهیارانی که درجریان سیل متحمل هزینه شده تامین و پرداخت خواهد شد.

تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست

 

تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست

 

تلاش برای رفع محرومیت در گمیشان وظیفه قانونی، شرعی و ملی ماست


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0