عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ثبت جهانی جنگل های هیرکانی فرصتی برای توسعه گردشگری گلستان است

استاندار گلستان:

ثبت جهانی جنگل های هیرکانی فرصتی برای توسعه گردشگری گلستان است

ثبت جهانی جنگل های هیرکانی فرصتی برای توسعه گردشگری گلستان است

استاندار گلستان با اشاره به ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان به عنوان سومین اثر جهانی ثبت شده استان، اظهار کرد: باید از این فرصت ارزشمند برای توسعه ظرفیت های گردشگری استان و شناخت توانمندی های استان به گردشگران بهره برداری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در گفتگویی خبری خاطرنشان کرد: قطعا در ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی هم تهدیداتی نهفته است و هم فرصت هایی دارد.
وی افزود: ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین منابع طبیعی باید علاوه بر حفاظت از عرصه های جنگلی موجود، برای توسعه و گسترش آن تلاش کنند. 
دکتر حق شناس تصریح کرد: باید یک برنامه مدون کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای احیاء این جنگل ها داشته باشیم تا بتوانیم آن را به آیندگان تحویل دهیم. 
وی ادامه داد: همچنین ثبت صورت گرفته فرصتی برای کشور است زیرا نام ایران یکبار دیگر به عنوان تاریخ کهن در میان کشورهای جهان مطرح شد و از این پس هر تحقیقی در هر کجای جهان با موضوع جنگل های هیرکانی انجام شود، در کنار نام ایران، نام گلستان مطرح خواهد شد. 
استاندار گلستان یادآور شد: ما در این استان هم ظرفیت دریا و هم ظرفیت جنگل داریم که از هر دوی این فرصت ها استفاده مطلوب را خواهیم کرد.
لازم به ذکر است، در چهل‌ و‌ سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان، جنگل های هیرکانی به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر گلستان ثبت جهانی شد.


تأیید کننده خبر : mahboobeh
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0