عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد

استاندار گلستان در دیدار با مشاور وزیر امور خارجه ؛

گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

 

گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد

استاندار با بیان اینکه گلستان یکی از 4 استان کشور است که دارای مرز زمینی، هوایی و دریایی است، اظهار کرد: گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد و امیدواریم دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان بتواند زمینه توسعه تجارت خارجی را فراهم آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس ظهر امروز چهارشنبه 13 شهریور در دیدار با دکتر سالاری مشاور وزیر امور خارجه و جمعی از دیپلمات های با تجربه کشور، تصریح کرد: در گلستان 17 قوم از 26 قوم ایرانی ساکن هستند و مردم گلستان روابط بسیار خوبی با ترکمنستان دارند که می تواند در توسعه روابط موثر باشد.

وی افزود: با توجه به پویشی که وزارت امور خارجه دنبال می کند و تلاش دارد هنرستانی را در شهرستان گمیشان دایر نماید ، پیشنهاد می کنم این هنرستان در زمینه دریایی باشد چرا که زمینه جذب و اشتغال آن در کشتی ها وجود دارد.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه بسیاری از تولیدات مردم این استان رتبه تک رقمی در سطح کشور دارد، درآمد سرانه مردم گلستان 50 درصد درآمد سرانه مردم ایران است و مهمترین دلیل آن خام فروشی و عدم ایجاد ارزش افزوده در محصولات با استفاده از صنایع تبدیلی است.

همچنین در این دیدار دکتر سالاری اظهار کرد: ترکمنستان می تواند نقطه عطفی در روابط بین المللی باشد .

مشاور وزیر امور خارجه افزود: با توجه به تجربه پویشی که منجر به ساخت مدرسه ای مدرن در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب شد، پویشی را برای ایجاد 3 هنرستان در 3 استان گلستان، لرستان و خوزستان مطرح شد و امیدواریم با همکاری مدیریت استان بتوانیم در گمیشان این اقدام را صورت دهیم.

همچنین در این دیدار که دیپلمات های با تجربه نیز حضور داشتند پیشنهاد ایجاد شورای روابط خارجی با محوریت دیپلمات ها و ارائه دانش و تجربه به استان ها مطرح و مورد تایید استاندار گلستان نیز قرار گرفت.

 


گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد

 

گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد

 

گلستان مزیت های منحصر بفردی در روابط بین المللی دارد 
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0