عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اتمام سد نرماب در کاهش خسارات حوادث احتمالی آتی موثر است

استاندار گلستان در حاشیه بازدید فرمانده سپاه پاسداران از سد نرماب ؛

اتمام سد نرماب در کاهش خسارات حوادث احتمالی آتی موثر است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

 

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت پیشگیری در مواجه با حوادث اظهار کرد: تکمیل و اتمام سد نرماب با تلاش قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) می تواند در کاهش خسارات حوادث احتمالی در آینده بسیار موثر باشد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس عصر امروز پنج شنبه 21 شهریور در حاشیه بازدید از سد نرماب به همراه فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن تشکر از حضور سردار سرلشکر سلامی در استان گلستان و بازدید از مناطق سیلزده و روند بازسازی منازل در این مناطق تصریح کرد: بخش قابل توجهی از تعمیرات و بازسازی توسط سه سپاه گلستان، گیلان و خراسان انجام گرفته بود امروز به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: سد نرماب سال 90 آغاز شد و مقرر بود در سال 95 به اتمام برسد اما به دلیل مشکلات مالی تکمیل نشد و البته در حال حاضر نیز قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار این پروژه صورت وضعیت پرداخت نشده هم دارد که کارفرما یعنی وزارت نیرو تا کنون 85 میلیارد تومان تامین اعتبار کرده است.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: علاوه بر منابع یاد شده 130 میلیارد تومان نیز تامین شده که با تخصیص این رقم و با دستور سردار سرلشکر سلامی می توانیم امسال شاهد تکمیل و اتمام مخزن سد باشیم.

دکتر حق شناس گفت: تلاش داریم مخزن سد برای پیشگیری از حوادث احتمالی آتی آماده بهره برداری شود و برای شبکه انتقال و شبکه توزیع به اعتبارات دیگری نیاز است.

لازم به ذکر است مخزن سد نرماب ظرفیت 130 میلیون متر مکعب آب را دارد و می تواند در حوادث احتمالی همچون سیلاب ابتدای سال 98 نقش بسزایی در مهار و کنترل آبها داشته باشد.

 

اتمام سد نرماب در کاهش خسارات حوادث احتمالی آتی موثر است

 

 

 

 

 

 

 

 
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0