عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان

استاندار گلستان تاکید کرد:

جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های استان

استاندار گلستان در نشست هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان، برگزاری این جشنواره را فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های گردشگری گلستان معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، دکتر هادی حق شناس بعدازظهر امروز شنبه 18آبان ماه گفت: با توجه به استقبال سال های گذشته از جشنواره اقوام و همچنین حادثه سیل ابتدای سال جاری در استان، این جشنواره فرصت مناسبی است تا تالمات روحی و اندوه مردم را کاهش دهد.
او خاطر نشان کرد: تجمیع اقوام مختلف کشور در استانی که خود به نگارستان ایران معروف است و نمایش آداب و رسوم هر قوم در کنار یکدیگر اتفاق بسیار بزرگی است.
حق شناس گفت: جشنواره اقوام، جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی و همچنین گردهمایی سالیانه راهنمایان گردشگری در استان گلستان چند واقعه بزرگی است که موجب معرفی ظرفیت های گردشگری استان خواهد شد.
استاندار گلستان در ادامه اضافه کرد: برگزاری این چنین جشنواره ها در استان گامی موثر در توسعه گردشگری استان گلستان خواهد بود.
ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز در این نشست گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان 21 آبان ماه در گرگان و 26  آبان ماه سومین دوره آن در شهرستان گنبدکاووس برگزار خواهد شد.
او اضافه کرد: در سال های گذشته علی رغم برگزاری جشنواره در دو نقطه از استان ، استقبال از جشنواره بین المللی اقوام بسیار چشمگیر بود.
رییس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان با اشاره به این که برترین های گروه موسیقی اقوام مختلف با حضور خود شب های بیاد ماندنی را برای تک تک مردم گلستان به ارمغان می آورند، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، 20 گروه موسیقی و آیینی از اقوام مختلف کشور که پنج گروه آن از جمله ترکمن، سیستانی، کتول و مازنی از گلستان و بقیه از سایر استان‌ها هستند، برای شرکت در این رویداد فرهنگی دعوت شدند.
او گفت: در بخش روستایی این دوره از جشنواره تاکید را بر حضور ظرفیت بوم گردی های استان قرار دادیم و برای افزایش کیفیت، از ظرفیت های بومگردی های شرق استان در شهرستان گنبدکاووس و ظرفیت بوم گردی های غرب استان در گرگان بهره خواهیم برد.
کریمی با اشاره به این که این دوره از جشنواره با حضور مهمانان خارجی 15کشور، روز سه شنبه 21 آبان ماه افتتاح خواهد شد گفت: حضور سفرا و کارداران فرصت مناسبی برای تبادلات بازرگانی، اقتصادی و گردشگری است.
گفتنی است، جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام و جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در استان گلستان امروز شنبه 18 آبان ماه با حضور دکتر حق شناس استاندارگلستان، عبدالقدیرکریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس، حمیدی فرماندار شهرستان گرگان ، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

 

 

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0