عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مهارت آموزی و کارآفرینی از ثمرات مدرسه اشتغال خواهد بود

استاندار گلستان در آیین افتتاح مدرسه اشتغال شریف:

مهارت آموزی و کارآفرینی از ثمرات مدرسه اشتغال خواهد بود

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

مهارت آموزی و کارآفرینی از ثمرات مدرسه اشتغال خواهد بود

استاندار گلستان با تأکید بر ضرورت برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه و ابراز خرسندی از افتتاح اولین مدرسه اشتغال کشور در استان گلستان، تصریح کرد: امیدواریم در این مدرسه، مهارت‌آموزی، کارآموزی، کارآفرینی و نوآوری رقم بخورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان؛ دکتر هادی حق شناس، عصر امروز سه شنبه 5 آذر در آیین افتتاح مدرسه اشتغال شریف در گرگان، با اشاره به مشکلات بخش صنعت خاطرنشان کرد: دانشجویان در دانشگاه‌ها مباحث تئوری را به‌ خوبی یاد می‌گیرند اما آنچه که مورد نیاز بخش صنعت و بنگاه‌های اقتصادی است، یک مهندس خوب، حسابدار خوب، مدیر خوب و... است و به همین علت، فاصله زیادی بین دانشگاه و صنعت وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان گلستان ۷۰ هزار بیکار داریم، افزود: در استان گلستان 80 هزار دانشجو و ۱۳۰۰ بنگاه اقتصادی داریم که این بنگاه‌های اقتصادی به دنبال جذب نیروهای کارآمد هستند.
دکتر حق شناس با تأکید بر گسترش و حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: شرکت های دانش بنیان، فرآیندها و هزینه ها را کاهش داده و بهره وری و تولید را در بخش کالا و خدمات افزایش می دهند. 
استاندار گلستان به تصویب طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون اشاره کرد و گفت: این منطقه آزاد به لحاظ شرایط جغرافیایی و آب و هوایی مناسب و پایین‌تر بودن هزینه زندگی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور، از موقعیت مناسبی برخوردار است و امیدواریم جامعه دانشگاهی نیز از نظر اشتغال، کارآفرینی و ارزش افزوده، به این منطقه آزاد توجه داشته باشند.
سحر احمدی، مدیر مدرسه اشتغال شریف نیز در این مراسم اظهار کرد: اولین مدرسه اشتغال کشور توسط دانشگاه صنعتی شریف تأسیس شد و وزارت علوم مقرر کرد که تا تابستان سال آینده مدرسه اشتغال را در چهار استان کشور داشته باشیم و گلستان، نخستین استان است که این مدرسه در آن راه‌اندازی شده است.
وی،  مهم‌ترین موانع برای ورود دانشجویان و دانش‌آموختگان به بازار کار را ضعف در مهارت‌های نرم (مهارت رفتاری، اداری و...)، ضعف در پیدا کردن نقطه مناسب برای ورود به بازار کار و سردرگمی، عدم هدفمندی، عدم تناسب شغل و شاغل دانست و گفت: این مرکز دومین مدرسه اشتغال کشور است که با همکاری دانشگاه گلستان راه‌اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از پایان زمان فراخوان، ۱۸۰ نفر برای ورود به این مدرسه ثبت‌نام کردند که بعد از انجام غربالگری، ۷۵ تا ۱۰۰ نفر در اولین دوره مدرسه اشتغال استان گلستان پذیرش می‌شوند.
مدیر مدرسه اشتغال شریف تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در طول ۴ ماه، دوره‌های آموزشی را به‌منظور شکوفایی و پرورش توانایی‌ها، استعدادها و علاقه‌مندی هایشان سپری می‌کنند.

مهارت آموزی و کارآفرینی از ثمرات مدرسه اشتغال خواهد بود

 

مهارت آموزی و کارآفرینی از ثمرات مدرسه اشتغال خواهد بود


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0