عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » فعالیت تمام گروه های کاری بجز موارد ضروری از ابتدای آذر در شهرهای قرمز تعطیل است

استاندار گلستان ؛

فعالیت تمام گروه های کاری بجز موارد ضروری از ابتدای آذر در شهرهای قرمز تعطیل است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.
 
 

فعالیت تمام گروه های کاری بجز موارد ضروری از ابتدای آذر در شهرهای قرمز تعطیل است

استاندار گلستان اظهار کرد : فعالیت تمام گروه های کاری بجز موارد ضروری و مشاغلی که مایحتاج روزمره مردم را ارایه می دهند از ابتدای آذر در شهرهای قرمز تعطیل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس امروز چهارشنبه 28 آبان در گفتگو با خبرنگار سیمای مرکز استان ضمن تقدیر از زحمات کادر درمانی و عموم مردم تصریح کرد: هنوز کل استان به وضعیت قرمز نرسیده و چهار شهر گرگان , آق قلا, ترکمن , کلاله در وضعیت قرمز, رامیان در وضعیت زرد و باقی ۹ شهرستان استان در وضعیت نارنجی قرار دارند اما رعایت همگانی الزامی است.
وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از اول آذر ماه در شهرهای قرمز خودروها با پلاک بومی حق خروج از شهر را ندارند و همچنین دیگر وسایل نقلیه حق ورود و عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را ندارند و در صورت عدم رعایت قوانین عبور و مرود توسط خودروها ، جریمه یک میلیون تومانی اعمال خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت حضور کارمندان در دستگاه های اجرایی اظهار کرد:در شهرهای زرد حضور دو سوم, در شهر های نارنجی حضور نیمی از کارمندان و در شهرهای قرمز حضور یک سوم کارمندان ضروری است و باقی نیروها می توانند از طریق دورکاری فعالیت های خود را ادامه دهند و البته در دورکاری اولویت با بانوان باردار, دارای کودکان شیرخوار و کارمندان دارای بیماری زمینه ای است.
دکتر حق شناس ادامه داد:همه باید به معنای واقعی دستورالعمل های بهداشتی و محدویت ها را رعایت کنند و اگر چنانچه هر فرد یا مردم هر محله و هر شهری همراهی لازم را نداشته باشند، زحمات دیگران به هدر خواهد رفت.
استاندار گلستان گفت: طرح خانواده محوری، محله محوری و شهر محوری با مرکزیت 44 پایگاه سلامت در سطح استان و با همکاری پایگاه های بسیج بگونه ای که هر 2 یا 3 پایگاه بسیج درکنار یک پایگاه سلامت خواهند بود در راستای کنترل هرچه بیشتر و همزمان با سراسر کشور از یکم آذر اجرایی خواهد شد.
دکتر حق شناس ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر استان به لحاظ سخت افزاری مشکلی ندارد و تعداد بیماران استان نیز زیر 500 نفر است که البته در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی این رقم افزایش خواهد یافت.
وی یادآور شد: عدم همراهی مردم در طرح محله محوری موجب هدر رفتن زحمات سایر زحمت کشان می شود.
استاندار گلستان ضمن تقدیر از تمامی کسبه در رعایت محدودیت فعالیت ها خاطر نشان کرد: از ابتدای آذر ماه فعالیت تمام گروه های شغلی بغیر از گروه شغلی یک حداقل به مدت 2 هفته تعطیل است و تنها فعالیت گروه کاری یک در هر ساعتی بلامانع خواهد بود.
دکتر حق شناس ابراز امیدواری کرد با همراهی مردم طی 2 هفته آینده میزان شیوع در سطح استان و کشور کاهش یابد و همچنین تاکید کرد: فعالیت های حضوری مدارس، دانشگاه ها و مساجد در این مدت تعطیل و تجمعات برگزار نخواهد شد.
لازم به ذکر است در حال حاضر شهرستان رامیان در وضعیت زرد، شهرستان های گرگان، ترکمن، آق قلا و کلاله در وضعیت قرمز و با قی 9 شهرستان استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
 
 

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.