عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پرداخت تسهیلات به متقاضیان گردشگری کشاورزی/ تلاش برای حفظ حریم تپه مینودشت و سامان‌دهی ساکنان آن

استاندار گلستان اعلام کرد:

پرداخت تسهیلات به متقاضیان گردشگری کشاورزی/ تلاش برای حفظ حریم تپه مینودشت و سامان‌دهی ساکنان آن

 استاندار گلستان با بیان این‌که ترویج گردشگری کشاورزی موجب پیوند زندگی صنعتی و طبیعت می‌شود از حمایت جهاد کشاورزی و استانداری برای راه‌اندازی مزارع گردشگری کشاورزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا با اشاره به کارهای انجام‌شده در استان در خصوص گردشگری کشاورزی گفت: چند سالی است که مزرعه توسکستان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی را در اختیار تعدادی از مهندسان قرار داده و خوشبختانه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.
او عنوان کرد‌: در راستای این تجربه موفق، استان این آمادگی را دارد که وام و تسهیلات گردشگری در اختیار متقاضیان گردشگری کشاورزی قرار دهد و شبیه توسکستان که مزرعه توت است و در تمامی سال دارای محصول است، در خصوص بقیه محصولات نیز این اتفاق بیفتد.
استاندار گلستان با تأکید براین‌که در این راستا متقاضیان از کمک‌های جهاد کشاورزی و استانداری در قالب تسهیلات مالی و اخذ مجوزها برخوردار می‌شوند، افزود: امروزه زندگی شهرنشینی غالبا به سمت آپارتمان‌نشینی سوق پیدا کرده است، این‌که ذهنیت فعالیت در مزارع و استفاده از محصولات آن در مردم ایجاد شود پیوندی بین زندگی صنعتی و طبیعت ایجاد خواهد کرد.
او تأکید کرد کرد: این اتفاق منجر به حفظ طبیعت می‌‌شود و هم روح انسان‌ با بازگشت به طبیعت در آرامش قرار می ‌گیرد. در گلستان با توجه به وسعت و آب و هوای مناسب، زمینه و ظرفیت برای گردشگری کشاورزی وجود دارد و ما حتما از این ظرفیت استفاده می‌کنیم.
حق‌شناس در خصوص حریم تپه مینو‌دشت توضیح داد: معاون میراث‌فرهنگی به استان آمد و از این منطقه بازدید کرد، در تلاش هستیم که حریم آن حفظ شود و با پرداخت تسهیلات به کسانی که در آنجا ساکن هستند کمک کنیم که سامان‌دهی شوند.
او در خصوص شهر علی‌آباد کتول که در رشته رودوزی و نواربافی قوم کتول به ثبت رسیده و همچنین چهار روستای زیارت، شاه‌کوه، سیاه‌رودبار و تنگلی استان که ثبت ملی شده‌اند، بیان کرد: ثبت ملی روستاها بالاترین اعتبار و رتبه برای روستاها به‌شمار می‌آید و در تلاش هستیم که روستاهای بیشتری از استان ثبت ملی شوند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.