عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز مهندس


پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز مهندس

پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز مهندس

استاندار گلستان در پیامی پنجم اسفند سالروز ولادت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به تمامی شاغلان، فعالان و دانشجویان عرصه مهندسی استان تبریک گفت و اظهار کرد: صادرات خدمات مهندسی نقش تاثیرگذاری در صادرات کشور دارند که باید سهم استان در این زمینه ارتقا یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، متن کامل پیام دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است؛
مهندسین قشری تاثیرگذار در زندگی امروز بشری هستند و یکی از برجستگی های آنان ساخت بناهایی است که سالهای سال در جغرافیای استان و کشور ماندگار می شوند.
خوشبختانه بخش قابل توجهی از صادرات کشور در حوزه خدمات مهندسی صورت می گیرد و این نشان از نقش بالای مهندسین ایرانی دارد.
زحمات مهندسین در حوزه ساختمان بگونه ای است که امروز عمر و استحکام بناها در استان, کشور افزایش یافته و ساخت خانه های مقاوم یکی از ویژگی های مهندسین در حوزه ساختمان است و از آنجا که مسکن به عنوان یکی از دارایی های ارزشمند خانواده محسوب می شود این مسئله تاثیر بسزایی در ارزش خانه های شهروندان دارد.
خوشبختانه در طول عمر جمهوری اسلامی تحولات گسترده ای در حوزه ی نظامِ مهندسی رخ داده است و امروز مهندسین ایرانی در عرصه مدرسه سازی, پل سازی, سدسازی , ساخت بنادر, فرودگاه ها و پالایشگاه ها بی نیاز از دانش مهندسی دیگر کشورها شده اند و فرزندان جمهوری اسلامی در توان مهندسی با کشورهای توسعه یافته رقابت می کنند.
اینجانب پنجم اسفند روز مهندس را به تمامی فعالان این عرصه تبریک می گویم و امیدوارم در سایه تلاش مهندسین شاهد استانی آباد و بهره مند از توانمندی های مهندسی آنان باشیم  و همچنین بتوانیم صادرات استان را در حوزه محصولات و دانش مهندسی افزایش دهیم.

هادی حق شناس
استاندار گلستان

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.