عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند

استاندار گلستان در جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در روستای توماچلر چارقلی:

روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند

استاندار گلستان با اشاره به توانمندی های منحصر به فرد استان اظهار کرد: روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ بومگردی در روستاهای گلستان مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس امروز شنبه ۷ فروردین در جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در روستای توماچلر چارقلی شهرستان گمیشان با حضور مهندسی ایری نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سواحل گلستان سواحلی بکر و البته مغفول مانده است که تلاش داریم صنعت گردشگری را با رعایت شیوه نامه های زیست محیطی در آن گسترش دهیم.
وی افزود: ۱۰ درصد از سواحل خزر در حوزه استان گلستان قرار دارد و گلستان استفاده بی رویه از سواحل خود نداشته است.
استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های شهرستان گمیشان گفت یکی از اقدامات محوری استان که در هفته آینده آغاز خواهد شد آغاز عملیات اکتشاف نفت و گاز و احداث دکل حفاری خواهد بود و گمان زنی ها حاکی از وجود مخزن مشترک نفت و گاز بین ایران و ترکمنستان دارد.
دکتر حق شناس یادآور شد: به دلیل فاصله ساحل گمیشان از جنگل های گلستان و همچنین نیاز مبرم مرغداری های استان به دان واردات چوب و دان اصلی ترین علت احداث بندر در این منطقه است.
وی ادامه داد: اقدام دیگری که چهره گمیشان را به لحاظ اشتغال تغییر خواهد داد تکمیل مجتمع ۱۰ هزار هکتاری پرورش میگوی گمیشان است که با در نظر گرفتن هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می توان شاهد توسعه مزارع پرورش میگو در فاز ۶ هزار هکتاری بود.
استاندار گلستان یادآور شد: یکی از مسائل اساسی در شهرستان گمیشان جاده دسترسی به ساحل است که با همکاری نماینده مردم منطقه تلاش داریم هرچه زود این اقدام صورت پذیرد.
دکتر حق شناس اقدامات اشتغالزایی صورت گرفته در سطح روستاها را ارزشمند و دانست و گفت: از هزار روستای استان ۶۰ روستا دچار تحول اساسی در اقتصاد و اشتغال شدند و مهاجرت معکوس در این روستاها اتفاق افتاده و امیدواریم الگویی برای دیگر روستای ها و روستاییان گلستانی باشند.
لازم به ذکر است نوروز امسال، ۲۶ جشنواره به همت دهیاری ها و شوراها و فعالان اجتماعی روستاها با برنامه ریزی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری و نظارت بخشداری ها در قالب برنامه های ستاد خدمات سفر برگزار می گردد.

روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند

 

روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند

 

روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.