عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز شوراها


پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز شوراها

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.
 

پیام تبریک استاندار گلستان به مناسبت روز شوراها

استاندار گلستان در پیامی ۹ اردیبهشت روز شوراها را به شوراییان شهر و روستا, فعالان این عرصه و تمامی مردم قدرشناس استان تبریک گفت و اظهار کرد: تلاش اعضای شورا در مسیر رشد و توسعه زمینه ارتقا مدیریتی و پیشرفت شهرها و روستاها را به همراه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، متن کامل پیام دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

مشورت و به اشتراک گذاشتن موضوعات و مشکلات  جامعه جهت رفع و حل آن با بهره گیری از خرد جمعی یکی از نشانه های بلوغ جوامع است و خوشبختانه در مفاهیم ایرانی و اسلامی همواره بر این اصل ارزشمند تاکید شده است.
جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر پایه قانون اساسی به عنوان سندی مترقی اصل شوراها را مورد توجه قرار داده و فصلی را به این موضوع اختصاص داده است. 
بی تردید حال که در آستانه انتخابات شوراهای دوره ششم قرار داریم کالبد شکافی و بررسی عملکرد شورا در حیطه مدیریت شهری و روستایی می تواند راهگشای انتخاب افرادی اصلح و شایسته باشد اما نباید فراموش کرد که بخش عمده ای از دستاوردهای امروز ماحصل  تلاش اعضای شوراهای شهر و روستا در دوره های گذشته بوده است.
شوراها به عنوان پیشانی مدیریتی در شهر و روستا می تواند نقش تعیین کننده ای در توسعه داشته باشند که البته در این زمینه مشارکت مردم به عنوان اصلی ترین سرمایه اجتماعی بسیار مهم است.
گذشت ۲۲ سال از عمر شوراها این نهاد اجتماعی را به عرصه ای تاثیرگذار بدل کرده اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد , فاصله ای که جز با آگاهی اعضای شورا و آموزش و ارتقا آگاهی شهروندان کم نمی شود.
اینجانب روز شوراها را به تمامی مردم شریف استان خصوصاً شوراییان عزیز , سختکوش و تلاشگر گلستان در شهرها و روستاها تبریک عرض می کنم و امید دارم در سایه همراهی مردم, مدیریت شوراهای اسلامی شهر و روستا, اقدامات همدلانه شهرداری ها و دهیاری ها و همراهی دستگاه های اجرایی بتوانیم در سال" تولید , پشتیانی ها ,مانع زدایی ها" شاهد شکوفایی بیش از پیش شوراها باشیم و گلستان به جایگاه واقعی خود در عرصه های مختلف اقتصادی, عمرانی, فرهنگی, اجتماعی و سیاسی دست یابد.

هادی حق شناس 
استاندار گلستان
 

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.