عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

با حضور استاندار گلستان و معاون وزیر جهادکشاورزی ؛

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان همزمان با افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی طی وبینار با دکتر روحانی رییس جمهور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان این وبینار امروز پنج شنبه ۱۳ خرداد با حضور دکتر حق شناس استاندار گلستان , دکتر اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی و مهندس سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس در شهرستان کردکوی با همراهی دیگر مدیران استانی برگزار شد
در این آیین افتتاح عنوان شد: از ۲۸۰ هزار هکتار اراضی نیازمند زهکشی استان ۷۸ هزار هکتار در بهمن ماه ۱۳۹۹ افتتاح و کلنگ زنی ۵۰ هزار هکتار دیگر نیز انجام شد.
همچنین از ۵۰ هزار هکتار کلنگ زنی های انجام شده, زهکشی ۲۰ هزار هکتار امروز به بهره برداری می رسد و تلاش خواهد شد تا پایان دولت تدبیر و امید کل ۵۰ هزار هکتار نیز به بهره برداری برسد.
لازم به ذکر است زهکشی انجام شده درآمد کشاورزان دِیم را ۱.۶ برابر می کند و محصول کشاورزان آبی را ۶۰ درصد ارتقا می دهد.
همچنین فاز ۲۰ هزار هکتاری زهکشی ۵۰ هزار هکتار با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان اجرایی شده و ۱۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و ۳۸۵۰ خانوار از آن بهره مند خواهند شد.
گفتنی است در این آیین افتتاح رئیس جمهور با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه‌های مختلف در روزهای پنجشنبه اظهار داشت: افتتاح پروژه‌های زیر ساختی و توسعه ای در شرایط جنگ اقتصادی به دشمنان و بدخواهان که تصور می‌کردند با تحریم می‌توانند امور کشور را متوقف کنند، نشان داد که ملت ایران در سخت‌ترین شرایط هم برای توسعه و تولید در کشور تلاش خواهد کرد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در هفتادمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افتتاح پروژه ‌هایی با اعتبار بیش از 7 هزار و 500 میلیارد تومان با اشتغالزایی 16 هزار نفر گفت: امروز طرح زهکشی برای 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان گلستان به افتتاح رسید که با این طرح ضمن افزایش تولید محصولات کشاورزی از آسیب‌های ناشی از سیل نیز جلوگیری می‌شود و مسیر احیای زمین را همچنان ادامه خواهیم داد.
رئیس جمهور با گرامیداشت ایام رحلت امام راحل گفت: از سال 68 که امام (ره) بدرود حیات گفتند هر روز عشق مردم نسبت به این مرد بزرگ بیشتر می‌شود. امام راحل شیوه ویژه‌ای برای اداره کشور داشتند و مقام والایی بود که معمولا به ندرت دستور می‌دادند اما اندیشه علمی و دینی ایشان به طور مرتب برای مردم پخش می شد.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: اندیشه‌های نو و خاص امام بود که باعث می‌شد راه جدیدی به روی مردم گشوده شود. امام قبل از اینکه دستور بدهند، با بیان اندیشه، باور را ایجاد می‌کردند و این باور به عمل منجر می‌شد لذا اگر بتوانیم باور و ایمان را در بین مردم به وجود بیاوریم در آن صورت مردم هم با همه وجود به صحنه عمل وارد خواهند شد.
رئیس جمهور اضافه کرد: امور کشور از جمله اقتصاد و کشاورزی با دستور پیش نمی‌رود و نیازمند تحقیقات و فعالیت‌های دانش بنیان هستیم همچنانکه امروز با اینترنت اشیاء، بخش کشاورزی به حوزه فناوری‌های ارتباطی متصل شده و بدین وسیله می‌توان شرایط و وضعیت بخشهای مختلف کشاورزی و دامداری را به خوبی و به موقع رصد کرد.
دکتر روحانی گفت: امروز همه چیز باید بر مبنای علم و دانش باشد چرا که علم و دانش برنامه و باور را می‌سازد و در این صورت با توان و عشق بیشتری کارها انجام می‌شود.
رئیس جمهور گفت: امام راحل باورها را افزایش می‌داد و با علم و دانش و اندیشه جدید گره‌ها را می‌گشود و به دنبال آن علاقمندانش آن راه را می‌پیمودند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه هیچ کس و هیچ قدرتی نمی‌تواند با اندیشه مقابله کند، اظهار داشت: 15 خرداد نشان داد که اسلحه و زور در برابر اندیشه پیروز نیست و مردمی که به اندیشه و نهضت امام باور داشتند در برابر گلوله و زندان ایستادگی کرده و نهضت را به پیروزی رساندند.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بخش خاک و آب از موضوعاتی بود که در دولت یازدهم و دوازدهم مورد تاکید جدی دولت بود، گفت: خاک یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است و اگر به درستی از آن صیانت نکنیم نمی‌تواند بهره مناسب بدهد لذا طرح‌های مربوط به زهکشی برای این است که زمین شور را به زمین شیرین تبدیل کنیم و بهره وری آن را بالا ببریم.
رئیس جمهور گفت: در خصوص احیای زمین اقدامات بزرگی در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است و حدود 600 هزار هکتار زمین را در مناطق مختلف کشور احیا کردیم و امیدواریم 30 هزار هکتار زهکشی دیگر در گلستان تا پایان دولت به اتمام برسد.
دکتر روحانی افزود: در بخش آب نیز اقدامات بزرگی در سراسر کشور انجام داده‌ایم و آب را از دریای عمان و خلیج فارس به مناطق کویری کشور از جمله کرمان، یزد، اردکان منتقل کرده و در ادامه به استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد رسید.

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

 

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

 

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

 

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

 

آیین افتتاح پروژه زهکشی اراضی استان گلستان طی وبینار با رییس جمهور برگزار شد

 
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.