عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اعضای شورا با اشراف کامل به قوانین به وظایف خود عمل کنند

استاندار گلستان در اولین نشست با اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان:

اعضای شورا با اشراف کامل به قوانین به وظایف خود عمل کنند

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

اعضای شورا با اشراف کامل به قوانین به وظایف خود عمل کنند

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت کارکرد شوراهای شهر، اظهار کرد: انتخاب شما به عنوان عضو شورا نتیجه اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی عظیمی است که باید با اشراف کامل به قوانین و عمل به وظایف خود، پاسخگوی اعتماد مردم باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس صبح امروز پنجشنبه 4 شهریور، در اولین نشست با اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان خاطرنشان کرد: از 177 اصل قانون اساسی، 6 اصل به صورت مستقیم و 3 اصل به صورت غیر مستقیم مربوط به شوراها و وظایف انهاست که این نشان از اهمیت شوراها به عنوان یک رکن مهم در مدیریت شهری دارد.
وی افزود: انجام برخی کارها در شهرها مانند مکلف کردن مردم به کاشت درخت در مقابل مغازه یا درب منزل یا تفکیک زباله از مبدا، نیاز به بودجه یا هزینه زیادی ندارد بلکه نیازمند تدبیر و برنامه ریزی درست است که باید مورد توجه قرار گیرد.
دکتر حق شناس گفت: فلسفه تشکیل این جلسه در دوهفته ابتدای آغاز به کار رسمی شوراها، یادآوری وظایف و تأکید بر آشنایی اعضا بر اشرافیت کامل به قوانین و مقررات است.
استاندار گلستان تأکید کرد: یکی از انتظارات به حق مردم از شوراها، انتخاب فردی ذیصلاح به عنوان شهردار است تا بتواند خواسته های آنان را برآورده کند که لازم است به این نکته توجه جدی شود.
وی با اشاره به افزایش بودجه شهرداری ها طی چند سال گذشته گفت: بودجه هزار میلیارد تومانی شهرداریها به 2400 میلیارد تومان رسیده یعنی سرانه بودجه 500 هزار تومنی، دو میلیون تومان شده است که شوراها و شهرداریها باید این اعتبارات را به نحو شایسته مدیریت و هزینه کنند.
استاندار گلستان با تأکید بر ضرورت هماهنگی اعضای شورا با سایر دستگاه های اجرایی، تلاش برای جلب مشارکت خیران در اجرای پروژه های شهری را خواستار شد.
وی با آرزوی موفقیت برای اعضای جدید شوراها، خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی می تواند نام را ماندگار کند لذا باید از این فرصت خدمت، به نحو شایسته استفاده کنید.
نشست استاندار گلستان با اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

اعضای شورا با اشراف کامل به قوانین به وظایف خود عمل کنند

 

اعضای شورا با اشراف کامل به قوانین به وظایف خود عمل کنند


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.