عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

استاندار گلستان در آیین جشن و شکرگزاری پایان برداشت میگو در شهرستان گمیشان؛

هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت تسریع در رشد و پیشرفت استان با همراهی دلسوزان اظهار کرد: هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است که البته باید ۳.۵ درصد آن از محل بهره وری در زمینه های مختلف صورت پذیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر علی محمد زنگانه امروز چهارشنبه ۳ آذر  در آیین جشن و شکرگزاری پایان برداشت میگو در شهرستان گمیشان با حضور مهندس افراسیابی معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تقدیر از تمامی دست اندر کاران حوزه شیلات استان تصریح کرد: باید از هر وجب استان در مسیر پیشرفت، اشتغال و تولید استفاده کنیم و بفرموده مقام معظم رهبری مد ظله العالی باید با اتحاد ملی و انسجام اسلامی به دور از اختلافات و سلیقه ها در کنار یکدیگر استان و کشور خود را بسازیم. 
وی افزود : حفظ و صیانت از موفقیت های صورت گرفته وظیفه ماست و باید ترجیح ما منافع مردم باشد و با جذب سرمایه گذار و بهره گیری از منابع بخش خصوصی و تعاونی زمینه افزایش اشتغال را فراهم کنیم.
استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت بانک های استان یادآور شد : باید از منابع پولی و بانکی در استان استفاده کنیم و بانک های خصوصی که بیش از  ۱۷ درصد منابع استان را در اختیار دارند باید حداقل ۸۵ درصد منابع خود را در استان هزینه کنند.
دکتر زنگانه گفت: منابع صدور دستور پیرامون موضوعات استان نباید دوگانه و یا از خارج از استان باشد  و منابع عمومی استان باید در زیرساخت ها هزینه شود .
وی تاکید کرد: مراجع تصمیم گیری ملی باید تعارضات مدیریتی بین استان ها را حل کنند .
استاندار گلستان با اشاره به خشک شدن خلیج گرگان و لزوم علاج بخشی آن گفت:وضعیت خلیج گرگان مناسب نیست و باید با لایروبی رودخانه ها و کانال های منتهی به خلیج آب را به این نقطه برسانیم .
دکتر زنگانه تاکید کرد: مطالبه رییس جمهور تحقق حکمرانی مردمی است و در این مسیر باید تلاش کنیم تمام فاز شش هزار هکتاری با مشارکت مردمی در قالب سرمایه گذاری و یا شرکت های تعاونی به بهره برداری برسد 
به گفته استاندار گلستان اصلاح الگوی کشت و توسعه گلخانه ها می تواند در مدیریت منابع آبی و ارتقا بهره وری بخش کشاورزی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
همچنین در این مراسم معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان ظرفیت های آبزی پروری در کشور و استان، گفت: خوشبختانه رشد پرورش میگو در گلستان به گونه ای بوده که شاهد رشد ۲۸۰ درصدی در این استان هستیم و این اقدام نوید بخش آینده ای درخشان در مسیر تولید و اشتغال است.
 مهندس افراسیابی  تصریح کرد : در بین بخش های کشاورزی آبزی پروری و در بین بخش های آبزی پروری پرورش میگو از حاشیه سود مناسبی برخوردار است که جذابیت سرمایه گذاری را افزایش می دهد.
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران یادآور شد: ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار هکتار در زمینه پرورش میگو در کشور شناسایی شده که ۱۰ هزار هکتار آن در گلستان است.
گفتنی است در این مراسم مدير كل شيلات گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه آبزی پروری در استان، گفت: تکمیل زنجیره آبزی پروری در سطح مجتمع ۱۰ هزار هکتاری گمیشان با پرهیز از خام فروشی ، ۵۶ مرکز تکثیر و ۵۶ مرکز عمل آوری و بیش از ۱۰ هزار نفر اشتغال بومیان را به همراه دارد.
 مهندس سيد جواد قدس علوي  تصریح کرد:گلستان در توسعه آبزی پروری در کشور بی نظیر است و ده ها هزار هکتار اراضی شور و کم بازده و ظرفیت دریای خزر می تواند گلستان را به قطب شیلاتی خاورمیانه و دنیا تبدیل کند.
گفتنی است آیین جشن و شکرگذاری برداشت میگو پاک گمیشان پس از رفع کامل بیماری لکه سفید، با بخش های متنوعی از جمله برگزاری جشنواره طبخ آبزیان ، برپایی غرفه های صنایع دستی ترکمن و مراسمات آیینی این قوم از جمله ذکر خنجر، در شهرستان گمیشان برگزار شد.
همچنین در این مراسم پیام آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان نیز که حاوی تقدیر و تشکر از مسئولین شیلات و سایر دست اندرکان در زمینه صنعت میگو و رفع بیماری لکه سفید بوده است، به صورت تصویری پخش شد.
لازم به ذکر است در این مراسم از جمعی از مسئولین و جمعی از فعالین آبزی پروری استان که در رفع بیماری لکه سفید نقش داشته اند تقدیر به عمل آمد.

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 

 هدف ما تحقق رشد ۷.۳ درصدی در گلستان است

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.