عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پیام استاندار گلستان به مناسبت ۵ آذر ، روز گرگان


پیام استاندار گلستان به مناسبت ۵ آذر ، روز گرگان

پیام استاندار گلستان به مناسبت ۵ آذر ، روز گرگان

استاندار گلستان در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان واقعه تاریخی ۵ آذر گرگان و مردان و زنانی که در راه آزادی و شعائر اسلامی به مبارزه با رژیم ستم شاهی پرداختن، روز گرگان را به تمامی مردم شریف استان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان متن کامل پیام دکتر علی محمد زنگانه به شرح زیر است؛ 
بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب شکوهمند اسلامی با زعامت حضرت امام خمینی (ره) و همراهی مردم شریف و جان بر کف مسیری صعب العبور را پشت سر گذاشت تا به پیروزی رسید.
در این مسیر روزها و لحظه هایی نشانگر اوج مظلومیت و حقانیت مردمی بود که تنها اتکای آنان به لطف بیکران خداوند بود و پنجم آذر ماه ۱۳۵۷ یکی از آن روزهای تاریخ ساز در جریان انقلاب اسلامی بود
تردیدی نیست که شهادت مظلومانه ۱۴ شهید و شهیده این دیار نقشی تاثیرگذار در روند فروپاشی نظام ظالمانه ستم شاهی داشت و از سویی نشان دهنده اوج تعهد و همراهی مردم با آرمان های حضرت روح الله ( قدس سره الشریف) بود.
در واقع نامگذاری ۵ آذر به نام روز «قیام مردم گرگان» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۵ بیانگر اهمیت این واقعه تاریخ ساز است و البته بار امروز ما را در میراث داری از این شهدای گرانقدر و تمامی چهار هزار شهید استان سنگین تر می نماید.
امروز گلستان به عنوان استانی با قابلیت ها و توانمندی های منحصر به فرد می تواند به ظرفیتی کم نظیر در عرصه تولید، تجارت و پیشرفت در کشور تبدیل گردد و این جهش با استمداد از روح بلند و ملکوتی شهدا و همراهی تمامی دلسوزان استان میسر خواهد بود.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان واقعه تاریخی ۵ آذر گرگان و مردان و زنانی که در راه آزادی و شعائر اسلامی به مبارزه با رژیم ستم شاهی پرداختن، روز گرگان را به تمامی مردم شریف استان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم بتوانیم به تأسی از مقام معظم رهبری مد ظله العالی و شهدای گرانقدر آنگونه که باید و شاید بر اساس سیاست های دولت مردمی و انقلابی دکتر رئیسی ، گلستان را به معنای واقعی کلمه به نگارستان ایران بدل نماییم

دکتر علی محمد زنگانه
استاندار گلستان

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.