عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

در دیدار استاندار گلستان با معاونین وزیر نیرو مطرح شد ؛

سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

در دیدار معاون پارلمانی وزیر نیرو و مديركل دفتر برنامه ریزی راهبردي و تلفیقی وزیر نیرو با دکتر زنگانه استاندار گلستان بر افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو در استان به ویژه در طرح های سد نرماب، طرح های آبرسانی به استان و همچنین سدهای در حال احداث چایلی و آقدکش تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان در این نشست که امروز پنجشنبه ۳ آذر با حضور استاندار گلستان، معاون پارلمانی وزیر نیرو، مديركل دفتر برنامه ریزی راهبردي و تلفیقی وزیر نیرو و مدیران صنعت آب و برق در استان برگزار شد،استاندار گلستان اظهار کرد: در ۱۳ ماه گذشته یکی از وزارتخانه هایی که همکاری لازم  داشته و اقدامات ارزشمندی در استان انجام داده است، وزارت نیرو بوده است. 
دکتر زنگانه با بیان اینکه در بخش آب تخصیص های خوبی در استان صورت گرفته است، گفت: وضعیت زیرساخت ها در استان مناسب نیست که باید این عقب ماندگی های تاریخی در استان جبران شود فلسفه سفر ریاست جهمور و مصوبات آن به همین دلیل بود. 
وی بیان کرد: حرکت خوبی را با مشارکت وزارتخانه نیرو و تلاش مدیران استانی شروع کردیم که در سال ۱۴۰۱ هم ادامه می دهیم و اگر مصوبات سفر ریاست جهمور و سفر وزیر نیرو به استان در حوزه آب و برق اجرائی شود بخش زیادی از مشکلات اصلی وزارت نیرو به استان مرتفع می شود.
استاندار گلستان افزود: در بخش سد نرماب هزار میلیارد تومان مصوبه داریم و تاکنون ۲۱۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است ولی سد نرماب اهمیت فراوانی دارد و نیاز ۵۵۰ هزار نفر به آب شرب در شرق استان و آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی استان را مرتفع می کند و پروژه ای راهبردی است  که نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتری است و بخشی از  اعتبارات آن از تهاتر نفت است که در حال پیگیری است. 
استاندار گلستان بیان کرد: برای طرح آبرسانی به شهر گرگان برابر مصوبات، از سال ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۲ تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که ۱۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص و تنها ۳۰ میلیارد تومان باقی مانده است که در صورت تخصیص همه اجزای این طرح تکمیل می شود.
استاندار گلستان بیان کرد:  طرح های آبرسانی آزادشهر و رامیان، گنبد و نوار مرز، علاج بخشی سد وشمگیر، سد آقدکش، اجرای فاضلاب های گنبد و آزادشهر و گرگان و طرح شبکه قره سو زرین گل را که از طرح های مهم وزارت نیرو در استان است نیازمند اعتبارات بیشتری است تا در اجرای آن تسریع صورت گیرد.  
همچنین در این دیدار دکتر احمد حیدری معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو  اظهار کرد: امسال با تلاش همه جانبه وزارت نیرو در کشور خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم و با برنامه ریزی انجام شده در سطح ادارات هم صرفه جوئی صورت گرفت.
وی افزود: در مرکز جهاد آبرسانی ۱۰ هزار روستا در کشور زیر نظر جهاد آبرسانی مقرر شده است در استان نیز ۸۰ روستا به صورت کامل تا دهه فجر آبرسانی انجام شود.
دکتر حیدری افزود: در استان گلستان چند سال با موضوع خشکسالی مواجه هستیم که به همین دلیل منابع آب زیرزمینی و رواناب های استان با محدودیت مواجه شده است. ضمن اینکه تامین آب شرب استان نیز جز در موارد محدود از طریق منابع آب زیرزمینی و چاه ها است و همین موضوع نیز در سال های خشکسالی تامین آب را با چالش مواجه می کند.
دکتر حیدری بیان کرد: در فروردین سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان برای اعتبارات آبرسانی به استان تخصیص یافت و بخشی از تنش آبی استان مرتفع شد. ضمن اینکه در بخش استفاده از آب دریا و آب شیرین کن ها نیز به استان مجوز داده شده و مطالعات آن نیز انجام شده است و در حال کار است. در کنار آن نیاز است شبکه های فرسوده نیز در استان مورد توجه باشد و اصلاح شود و فرهنگ سازی مصرف نیز صورت گیرد. 
معاون وزیر نیرو در ادامه با تشکر مدیران صنعت آب و برق در استان گفت: مدیران صنعت آب و برق استان از هماهنگ ترین و پر تلاش ترین مدیران وزارت نیرو در استان هستند و تلاش شده است اعتبارات استان در بحث آب و برق با توجه به عقب ماندگی استان ویژه دیده شود.
 

سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

 

سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

 

سد نرماب از پروژه های راهبردی استان است/ افزایش اعتبارات طرح های عمرانی حوزه وزارت نیرو

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .