عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شهدا نماد وحدت هستند

استاندارگلستان در همایش روحانیون تشیع و اهل سنت گلستان؛

شهدا نماد وحدت هستند

شهدا نماد وحدت هستند

 

استاندارگلستان گفت: شهدایی همانند سردار حاج قاسم سلیمانی دفاعی از برادران سنی ما در سوریه و عراق انجام دادند، برای آنها شیعه و سنی هیچ تفاوتی نداشت و مصداق عملی وحدت بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ؛ دکتر علی محمد زنگانه امروز ۱۳ دی ماه در همایش روحانیون تشیع و اهل سنت گلستان که باحضور مشاور رئیس جمهور درامور روحانیون برگزار شد، اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی با عمل خود خیلی چیزها را برای ما به تصویر کشیدند و سخن گفتن در مقام این مرد بزرگ راحت نیست.
استاندار گلستان گفت: گلستان در سال‌های اخیر از صدر توجهات ملی جا مانده و آنطور که باید به آن توجه نشده در حالی که استان گلستان جزء ۱۰ استان برتر در زمینه ظرفیت‌ها و فرصت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری است
استاندار گلستان با اشاره به اینکه سرانه تولید در گلستان نصف میانگین کشور است، تصریح کرد: در حالی که گلستان جزو دو استان برتر کشور از لحاظ جمعیت روستانشین است اما ۷۵ درصد از جمعیت روستایی استان جزو پنج دهک کمتر برخوردار هستند.
استاندار گلستان گفت: در دولت سیزدهم اعتبارات حوزه آب و فاضلاب در استان گلستان رشد ۱۱ برابری و در برخی شهرستان‌های دارای تنش آبی بیشتر، رشد ۳۷ برابری داشته است.
دکتر زنگانه، درآمد ناخالص ۵۶ هزار میلیاردی استان گلستان را بسیار پایین دانست و تأکید کرد: این میزان حداقل باید به ۲۵۰ همت برسد، به گفته صاحب نظران و تحلیلگران گلستان می‌تواند در افق ۱۴۰۴ سرانه درآمدی خود را به میانگین کشوری برساند.
وی با بیان اینکه تجربیات موفق در روستای وامنان، پنج پیکر و عطاآباد باید در دیگر نقاط استان گلستان اشاعه داده شود، تصریح کرد: اهداف راهبردی و برنامه عملیاتی برای پیشرفت همه جانبه گلستان و رفع کاستی‌ها در حال تدوین است و همه باید در تحقق آن به یکدیگر کمک کنیم. 
استاندار گلستان با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال آفرین در سفر ریاست جمهور به تصویب رسید، افزود : در سفر ریاست جمهوری ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف اعم از کشاورزی، آب، عمرانی و کشاورزی اعتبار مصوب شد. 
زنگانه با بیان اینکه اجرای پروژه تحول آفرین توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای رسیدن به هدف جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار گرفته است، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی انجام شده چهره فقر را از گلستان برداریم و این مهم با توسعه صنعت گردشگری، اجرای پروژه‌هایی مانند احیا خلیج گرگان قابل تحقق است.
وی با بیان اینکه برای حفظ دین اسلام و قرآن باید وحدت داشته باشیم، متذکر شد: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که ۹۴ درصد از افراد بومی و نخبه استان گلستان در روند انتصابات به کارگیری شدند، به فضل الهی با حفظ وحدت، دوری از سستی، تنبلی و کاهلی به اهداف خود خواهیم رسید.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه دولت سیزدهم ۲۰۰ درصد از اعتبارات گلستان را رشد داده است، بیان کرد: در دولت سیزدهم اعتبارات حوزه آب و فاضلاب در استان گلستان رشد ۱۱ برابری و در برخی شهرستان‌های دارای تنش آبی بیشتر رشد ۳۷ برابری داشته است.
 

شهدا نماد وحدت هستند

 

شهدا نماد وحدت هستند

 

شهدا نماد وحدت هستند

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .