عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

استاندارگلستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان؛

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

استاندار گلستان گفت: تسهیلات 2میلیارد ریالی ساخت مسکن به روستاهایی که اخیرا به شهر تبدیل شده اند و کمتر از 25 هزار نفر جمعیت هستند نیز پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان؛ دکتر علی محمد زنگانه امروز13دی ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت تسهیلات مسکن در استان برگزار شد ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی همیشه همه گروه ها و اقشار را به اتحاد و انسجام دعوت می کردند ، این برکات زیادی دارد، هم تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی هم برای مسعون سازی ما در برابر حیله ها و برنامه ریزی های دشمن و ما نام و خاطره این شهید بزرگوار در این روز گرامی میداریم.
استاندار گلستان با بیان اینکه اطلاع رسانی به روستاییان استان در نوسازی واحدهای مسکونی انجام شود، بیان داشت: ارائه تسهیلات به متقاضیان روستایی بافت های فرسوده از چند روز گذشته در استان آغاز شده است که تاکنون بیش از 500 فقره تسهیلات با کارمزد 5درصد به متقاضیان اعطاء شده است.
استاندار گلستان در این جلسه که باحضور دکتر جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور برگزار شد،  افزود: هم اکنون ۵ هزار واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان در حال ساخت است و یک هزار واحد نیز به مرحله بهره برداری رسید.
دکتر علی محمد زنگانه با تاکید براینکه  بانک های استان روند پرداخت‌ها را تسهیل کنند، گفت: در سیل 98 که برخی از واحدهای مسکونی شهرستان های گلستان را آسیب زده بود، بانک های استان همکاری بسیار خوبی با مردم در راستای ارائه تسهیلات داشتند. 
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه گلستان جزء پنج استان حادثه خیز کشور است، گفت: تا پایان سال 1400 ، گلستان رتبه 19 کشوری در نوسازی واحدهای فرسوده را دارا بود است، امیدواریم با افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده رتبه استان در دارا بودن واحد های غیر مقاوم کاهش پیدا کند.
استاندار گلستان افزود: ۴۸ درصد جمعیت گلستان در روستا‌ها سکونت دارند در این همین راستا در سال جاری سهمیه گلستان برای نوسازی مسکن روستایی از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد به ۱۱ هزار واحد افزایش یافته است.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان گلستان در روند اعطای تسهیلات ازدواج به زوجین به خوبی عمل کرده است و توانسته از رتبه 16 کشوری به رتبه13 ارتقا پیدا کند و در تلاشیم جزء  ده استان برترکشور ارتقا یابیم.

مجید جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین در این جلسه گفت: مکاتبه استاندار گلستان با رئیس محترم جمهور تاثیر بسزایی در افزایش تسهیلات نوسازی مسکن روستایی از یک میلیارد ریال به 2 میلیارد ریال در سطح کشور را داشت.
جودی ادامه داد: احداث  200 هزار واحد مسکونی در سطح روستاهای کشور نظر گرفته شده که سهم گلستان 11هزار واحد است.
وی  گفت: قرار است با همکاری بانک‌های عامل تا پایان بهمن کار معرفی و انعقاد قرارداد از سوی بانک‌های عامل انجام شود و تا سال آینده شاهد تحول در نوسازی و بازسازی مسکن روستایی در گلستان باشیم.
 
 

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

 

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

 

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

 

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهرهای کمتر از 25 هزارنفر جمعیت

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .