عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آیین اختتامیه طرح حامیم ۲ با تجلیل از نفرات برتر این دوره برگزار شد

به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان؛

آیین اختتامیه طرح حامیم ۲ با تجلیل از نفرات برتر این دوره برگزار شد

آیین اختتامیه طرح حامیم ۲ با تجلیل از نفرات برتر این دوره برگزار شد

مراسم اختتامیه دوره توانمندسازی دانشجویان انقلابی، کنشگران و فعالان فرهنگی، سیاسی، مذهبی و فکری در دانشگاه‌های استان گلستان (حلقه‌های میانی) با عنوان حامیم ۲ و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین طاهری، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گلستان و دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح، بیست و سوم شهریور ماه در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین طاهری ضمن تشکر از حضور دانشجویان در این دوره گفت: برگزاری طرح حامیم گامی کوچک در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که  ما در این دوره سعی نمودیم با دعوت از اساتید خبره و با ارایه موضوعات روز در مدت زمان کوتاهی که در اختیار داشتیم بستری مناسب جهت فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پیش روی دانشجویان را رقم بزنیم.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گلستان با اشاره به این نکته که هر یک از دانشجویان پرچمدار جهاد تبیین هستند تا به اوج قله‌های مورد نظر برسیم، گفت: طرح حلقه‌های میانی با هدف توانمندسازی دانشجویان دغدغه‌مند و فعال در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است و بنا بر بیانات رهبر معظم انقلاب، حلقه‌های میانی نقش حلقه واسط بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا طاهری، حلقه‌های میانی را دارای تأثیرگذارترین نقش در پیشرفت جامعه دانست و افزود: حضور و کلام افراد دغدغه‌مند دینی، مذهبی و انقلابی منجر شده که با تأثیرگذاری خود بر روی اقشار مختلف جامعه و مقاومت خود دشمنان را شکست داده و همواره در مسیر اعتلای این نظام مقدس جزء پرچم‌داران و علمداران به ایفای نقش بپردازند.
وی با اشاره به برگزاری این طرح در سطح دانشگاه‌های استان تصریح کرد: بی‌شک برگزاری چنین طرح‌هایی مشارکت فعال و آگاهانه دانشجویان در امور مختلف همراه با مطالبه‌گری و انتقال نیازهای جامعه به مسئولان، آرامش بخشی و افزایش امنیت عمومی را به همراه دارد.
در ادامه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد گلستان با اشاره به شرکت ۳۰۰ دانشجوی فعال سیاسی و فرهنگی استان گلستان در طرح حامیم ۲ گفت: در دهه گذشته دشمنان جنگ ترکیبی گسترده‌ای را علیه نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی به راه انداختند که دانشجویان به عنوان حلقه میانی بین مردم و مسئولان و افسران جنگ نرم نقش ویژه‌ای در مقابل با هجمه دشمنان ایفا کردند.
حجت‌الاسلام و المسلمین ذوالفقاری با تشکر از حضور یک هفته‌ای دانشجویان در طرح حامیم ۲ گفت: محل استقرار دانشجویان خواهر در دانشگاه فرهنگیان (پردیس خواهران) و برادران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بود که از زحمات و تلاش‌های روسای این دو دانشگاه و کلیه کارکنان آنها تقدیر و تشکر مینمایم.
دبیر اجرایی طرح حامیم ۲ با اشاره به اینکه عرصه شناختی و معرفتی یکی از نیازهای اساسی جامعه دانشجویی است، گفت: در این طرح تلاش خودمان را کردیم تا مطالبی متناسب با آموزش‌های رسمی کشور در قالب دروس معارف و آموزه‌های بنیادین اسلامی به دانشجویان ارائه دهیم.
گفتنی است: در طرح حامیم ۲، سیصد دانشجو از دانشگاه‌های سراسر استان گلستان با ترکیب جمعیتی حدود ۸۰ نفر از دانشگاه آزاد، ۵۰ نفر از دانشگاه گلستان، ۴۰ نفر از دانشگاه علوم پزشکی، ۵۰ نفر از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، ۱۵ نفر از دانشگاه پیام نور، ۲۰ نفر از دانشگاه گنبد و تعدادی دیگر از سایر دانشگاه‌های استان شرکت داشتندکه در پایان از نفرات برتر این دوره تقدیر به عمل آمد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
تأیید کننده خبر : مقسمی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .