عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » رشد ۵۰۰ درصدی در خرید و توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی در دولت سیزدهم

گزارش نوروزی ۱۴۰۳: وحید فراهی مدیرکل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان گلستان؛

رشد ۵۰۰ درصدی در خرید و توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی در دولت سیزدهم

 رشد ۵۰۰ درصدی در خرید و توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی در دولت سیزدهم

 

مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس گلستان گفت: در سال 1402 بیش از 90 درصد از تعهدات خیرین محقق شده است و 49 فضای آموزشی و پرورشی از 50 فضای آموزشی و پرورشی تحویلی سال 1402 یعنی 98 درصد آن با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته و به بهره‌برداری رسیده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان؛ وحید فراهی مدیرکل نوسازی مدارس استان گلستان با بیان اینکه این استان با جمعیت دانش‌آموزی حدود 418 هزار نفر جزواستان‌هایی محسوب می‌‌شود که تراکم دانش آموزی نسبتا بالایی دارد، اظهار داشت: پس از استقرار دولت سیزدهم با انجام برنامه‌ریزی و تنظیم نقشه توسعه استان با کمک سازمان مرکزی نقاط هدف جهت توسعه بیشتر فضاهای آموزشی و ایجاد عدالت موردنظر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و دولت محترم فراهم شده است. در حال حاضر سرانه دانش‌آموزی استان حدود 4.8 متر مربع می‌باشد و تلاش این اداره کل بهبود و ارتقای آن است.

مدیر کل نوسازی مدارس گلستان افزود: در طرح شهید عجمیان با توجه به مشارکت گسترده گروه‌های جهادی دانشجویی و دانش‌آموزی در کنار گروه‌های مردمی بیش از ۸۰۰ مدرسه با ۳ هزار کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در تابستان ۱۴۰۲ شاداب‌سازی و بهسازی شد.

وحید فراهی با بیان اینکه در حال حاضر 106 فضای آموزشی و پرورشی در استان فعال است، گفت: به حول قوه الهی و با توجه ویژه دولت محترم و مشارکت ارزشمند خیرین در سال 1402 این اداره کل موفق به تحویل 50 فضای آموزشی و پرورشیآموزشی با 197 کلاس درس و اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان شد که رشد 2 برابری نسبت به ابتدای دولت داشته است.

وی افزود: در حوزه خرید و توزیع تجهیزات آموزشی و هنرستانی نیز رشد 5 برابری از ابتدای دولت تاکنون صورت پذیرفته و تا پایان سال گذشته بیش از 130 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی هنرستانی و گرمایشی در سطح استان با اولویت مناطق کم برخوردار توزیع شده است.

فراهی با تشکر از خیران مدرسه ساز بیان داشت: در سال 1402 بیش از 90 درصد از تعهدات خیرین محقق شده است و 49 فضای آموزشی و پرورشی از 50 فضای آموزشی و پرورشی تحویلی سال 1402 یعنی 98 درصد آن با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته و به بهره‌برداری رسیده است .

وی ادامه داد: در سال 1402 حدود 40 درصد از تعهدات خیرین به مبلغ 600 میلیارد ریال متعلق به مسئولیت اجتماعی صنایع و دستگاه ها بوده است و برنامه ریزی لازم جهت افزایش این اعتبار انجام شده که برگزاری جلسات مشترک با صاحبان صنایع، اتاق بازرگانی و بهره‌مندی از نظرات این عزیزان در بهبود امور بصورت ویژه پیگیری می‌شود. همچنین شناسایی ظرفیت های موجود جهت مشارکت در مدرسه‌سازی در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول در تشریح روند اجرای طرح شهید عجمیان گفت: در طرح شهید عجمیان با توجه به مشارکت گسترده گروه‌های جهادی دانشجویی و دانش‌آموزی در کنار گروه‌های مردمی بیش از 800 مدرسه با 3 هزار کلاس درس با اعتباری بالغ بر 70میلیارد ریال در تابستان 1402 شاداب‌سازی و بهسازی شد.

مدیر کل نوسازی مدارس گلستان در خصوص اولویت ها و برنامه های راهبردی استان در سال 1403 تصریح کرد: برنامه مهم این اداره کل در سال جدید تکمیل سند توسعه استان و شناسایی نقاط هدف برای رفع محرومیت‌های آموزشی می‌باشد. پس از اجرای طرح های موفقی همچون اصلاح سیستم گرمایش و شهید پناهی؛ در سال 1403 با برنامه ریزی دقیق تلاش خواهد شد عدالت آموزشی بر اساس سندی مدون به صورت شاخص‌‍تر محقق شود . در این راستا جمع‌آوری کلاس‌های کانکسی در مدارس استان، اتمام و تکمیل مدارس نیمه تمام خیرین بزرگوار و برنامه‌ریزی برای احداث مدارس کانون محله در اولویت قراردارد.

فراهی در پایان گفت: مجموعه نوسازی مدارس به عنوان یک مجموعه پیشرو در ارتباط و مشارکت با بخش‌های مختلف مردمی و خیرین بزرگوار در کنار رسالت اصلی و ارزشمند توسعه فضاهای آموزشی در سطح کشور و رفع محرومیت از نقاط کمتر توسعه یافته، نمونه ای موفق از تجربه کار مشترک بین دولت و مردم و جمع‌سپاری امور جهت بازدهی زودتر فضای آموزشی و پرورشی ‌ها و گسترش هرچه بیشتر خدمات در سراسر کشور می‌باشد. حضور نیروهای مردمی و جهادی و البته خیرین گرانقدر در کنار مجموعه نوسازی مدارس زمینه ساز خدمات بسیار ارزشمند و تعالی فرهنگی شده است که می بایست با اهتمام بیشتر پیگیری شده و ادامه یابد.نام دستگاه ارسال کننده خبر : نوسازی مدارس
تأیید کننده خبر : کارشناس5
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : نوسازی
  • بازدید : 48
  • کد خبر : 111409