عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شهروندان گرگانی پرمصرف ترین مشترکین تحت پوشش آبفا گلستان هستند

مدیرعامل آبفا گلستان:

شهروندان گرگانی پرمصرف ترین مشترکین تحت پوشش آبفا گلستان هستند


مدیرعامل آبفا گلستان گفت: شهروندان گرگانی پرمصرف ترین مشترکین تحت پوشش آبفا گلستان هستند.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، مهندس "محمدهادی رحمتی" در گفتگو با پایگاه خبری شرکت افزود: شهر گرگان با 71 هزار و 480 مشترک بیش از 23 میلیون و 853 هزار مترمکعب آب مصرف می کنند متوسط سرانه مصرف آب هر شهروند گرگانی 230 لیتر در شبانه روز است.
مهندس رحمتی با اشاره به کم مصرف ترین شهرهای استان گفت: شهرهای انبارالوم و آق قلا به ترتیب کم مصرف ترین شهرهای استان هستند.
وی با بیان اینکه 273 هزار و 213 فقره مشترک تحت پوشش آب و فاضلاب استان گلستان هستند، تصریح کرد: مشترکین مسکونی با 53 میلیون و 291 هزار مترمکعب مصرف آب بیشترین میزان مصرف را در بین مشترکین آبفا گلستان به خود اختصاص داده اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان متوسط سرانه مصرف آب در استان را حدود ۲1۰ لیتر در شبانه روز عنوان کرد و گفت: این میزان بیش از 6 درصد میانگین مصرف کشوری است.
وی ادامه داد: کاهش بارندگی و ریزش های جوی موجب افت منابع آبی استان شده و باید با برنامه ریزی های دقیق نسبت به کاهش مصرف آب در استان اقدام نمود.
مهندس رحمتی تاکید کرد: مشکل کم آبی در کشور مسئله‌ای فراگیر است و اصلاح الگوی مصرف نیاز به عزم ملی دارد و حساس سازی اقشار مختلف جامعه نسبت به اهمیت و محدودیت های منابع آبی می تواند در کاهش هدررفت آب موثر باشد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب و فاضلاب استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : ایوبی
  • بازدید : 90
  • کد خبر : 45126