عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گرگان مهد هواداران بسکتبال ایران


گرگان مهد هواداران بسکتبال ایران

 دبیرکل فدراسیون بسکتبال گفت: گرگان مهد هواداران بسکتبال در ایران است و امیدواریم با حمایت تماشاگران گرگانی عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا را کسب کنیم
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان: علی توفیق در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا که از امروز شنبه در گرگان آغاز
می‌شود، اظهار کرد: مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا با حضور تیم‌های ایران، لبنان، سوریه، اردن و عراق، از ۶ تا ۱۰ مرداد به میزبانی گرگان در سالن امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار می‌شود.
وی افزود: پنج تیم حاضر در این رقابت‌ها به صورت دوره‌ای با یکدیگر رقابت می‌کنند که در پایان دو تیم برتر جواز حضور در مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا که سال آینده برگزار می‌شود را کسب خواهند کرد.
توفیق تصریح کرد: مسابقات غرب آسیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تیم ملی ایران به دنبال این است تا مانند دوره گذشته عنوان قهرمانی را کسب کند.
وی ادامه داد: در صورتی که جواز حضور در مسابقات بسکتبال نوجوانان آسیا را کسب کنیم، اردوهای تیم ملی را در مقاطع مختلف برگزار خواهیم کرد تا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده شویم.
وی یادآور شد: با اضافه شدن تیم‌های استرالیا و نیوزلند به مسابقات قهرمانی آسیا، کسب جواز صعود به مسابقات جهانی بسیار سخت شده است.
تغییر در برنامه مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا
دبیرکل فدراسیون بسکتبال در خصوص میزبانی گرگان از مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا، گفت: گرگان مهد هواداران بسکتبال در ایران است و امیدواریم با حمایت بسکتبالدوستان گرگانی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کنیم.
توفیق افزود: فدراسیون بسکتبال به دلیل ظرفیت‌های موجود در بسکتبال گلستان و گرگان، این شهر را برای میزبانی مسابقات نوجوانان غرب آسیا در نظر گرفت، تا این لحظه همه چیز در گرگان خوب پیش رفته و امیدواریم حین مسابقات هم این شرایط ادامه داشته باشد.
وی به تغییر برنامه مسابقات اشاره و بیان کرد: به دلیل تاخیر حضور تیم سوریه در گرگان مجبور به تغییر برنامه مسابقات شدیم و بدین ترتیب با توافق کمیته برگزاری مسابقات و تیم‌های شرکت کننده، برنامه روز نخست با روز چهارم جا به جا شده است.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.