عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اختصاص بیش از 27 میلیادر تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

معاون اشتغال اداره کل تعاون و کار گلستان خبرداد:

اختصاص بیش از 27 میلیادر تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

 اختصاص بیش از 27 میلیادر تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: امسال 27 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی برای استان گلستان در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک اظهار کرد: در سال 96، 19 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی برای استان گلستان تخصیص داده شد. در این راستا سال گذشته 2230 طرح مشاغل خانگی با اعتبار بالغ بر 21 میلیارد و 200 میلیون تومان به بانک ارجاع داده شد که تاکنون 1707 طرح به میزان 16 میلیارد و 100 میلیون تومان پرداخت شد.
بی باک با اشاره به اینکه گلستان از لحاظ جذب اعتبارات این بخش جایگاه مناسبی دارد، تصریح کرد: از اعتبارات سال گذشته به بیش از 20 شرکت پشتیبان در حوزه مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت کردیم.
معاون اشتغال تعاون و کار گلستان خاطرنشان کرد: مجوز مشاغل خانگی با همکاری دستگاه های مختلف اعم از صنعت، ‌معدن و تجارت، میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی و غیره صادر می شود. پس از بررسی مجوز، فرد جهت دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی خواهد شد.
وی اضافه کرد: سود تسهیلات طرح مشاغل خانگی 4 درصد بوده و سقف آن 10 میلیون تومان است اما به طرح هایی که در بازار تاثیر گذار باشند با مجوز وزرات خانه تا سقف 20 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود. این تسهیلات توسط بانک های رفاه کارگران، تجارت، ملی و صادرات پرداخت می شود.
بی باک با بیان اینکه طرح های مشاغل خانگی شامل بیش از 340 رشته می شود،‌ خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم رشته هایی که در بازار اشباع شده و مشکل فروش محصولات را دارند، به بانک معرفی نشوند و بیشتر پیگیر کسب و کارهای نوین خصوصا بخش آی تی هستیم.

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : golestanmcls
  • بازدید : 80
  • کد خبر : 48957