عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تفاهم نامه همكاري مابين پارك علم و فناوری و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان

صبح امروز به امضا رسيد؛

تفاهم نامه همكاري مابين پارك علم و فناوری و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان

 تفاهم نامه همكاري مابين پارك علم و فناوری و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان

 صبح امروز در مراسمي با حضور دكتر حسام، رياست پارك علم و فناوري گلستان و حجت‌الاسلام سليماني‌فرد مديركل اوقاف و امور خيريه استان، تفاهم‌نامه‌اي دوجانبه با رويكرد حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور في‌مابين اين دو دستگاه به امضاء رسيد.

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري گلستان، دكتر حسام در اين نشست با بيان اينكه پارك‌ها‌ي علم و فناوري يك مدل موفق جهاني و رسالت آن در حقيقت تبديل دستاوردهاي تحقيقاتي و پژوهشي به دانش فني و يا محصول است، بيان داشت: اغلب شركت‌هايي كه در حال حاضر به عنوان غول‌هاي اقتصادي در جهان در حوزه‌هايي نظير آي‌تي، پزشكي، بيوتكنولوژي در حال فعاليت مي باشند، هسته‌ي اوليه آنها از دل همين پارك‌هاي علم و فناوري شكل گرفته‌اند.

رئيس پارك علم و فناوري گلستان با بيان اينكه بايد به جوانان و ايده هاي آنان توجه ويژه‌اي داشت، تصريح كرد: جوانان ما، درواقع آينده‌سازان اين كشور هستند و اقتصادهاي بزرگ را ايجاد مي‌كنند.

وي با اشاره به اينكه در حال حاضر 43 پارك علم و فناوري در كشور در حال فعاليت مي‌باشند، افزود: اگر ما درصدد توسعه اقتصاد دانش بنيان در كشور هستيم، به ناچار مسير تحقق آن از طريق مراكز فناوري و پاركهاست.

دكتر حسام ادامه داد: براي اينكه يك صاحب ايده را كمك كنيم تا ايده خود را تبديل به محصول نمايد، بايد بيش از 40 نوع حمايت از آن انجام دهيم كه مهم‌ترين و پررنگ ترين آن، حمايت‌هاي مالي و در اختيار قراردادن فضاي لازم براي انجام امورات صاحب ايده مي‌باشد.

رئيس پارك علم و فناوري گلستان با بيان اينكه پارك گلستان نيازمند حمايت جدي از طرف دستگاه‌هاي مختلف استان است و كليه مراكزي كه بتوانند دست پارك را بگيرند، باعث تقويت مباحث دانش‌بنياني استان خواهند شد.

دكتر حسام بهره‌مندي از ظرفيت خيرين را از مهم‌ترين مراكز براي حمايت‌ از پارك در استان عنوان كرد و گفت: انشالله امروز با عقد اين تفاهم نامه، به اين حمايت جامه‌ي عمل خواهيم پوشاند.

در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام سليماني‌فرد مديركل اوقاف و امور خيريه استان گلستان بيان داشت: با توجه به ظرفيت‌هايي كه در وقف وجود دارد، مي‌توانيم از ايده‌هاي دانش‌بنيان و فناور استفاده كنيم و خدماتي ارائه دهيم.

وي ادامه داد: باورمان بر اين است كه خيرين و واقفان از بستر انجمن‌هاي ياوران وقف مي‌توانند در اين عرصه حضور پيدا نمايند و موقوفاتي جهت حمايت از جواناني كه در عرصه علم و دانش خلاقانه فكر مي‌كنند، در اختيار قرار دهند.

حجت‌الاسلام سليماني‌فرد افزود: از سوي ديگر هم در فرصت‌هاي اقتصادي كه در موقوفات استان گلستان در حوزه‌هاي گردشگري، صنعت، كشاورزي، باغباني، كشت گياهان دارويي و پنل‌هاي مختلفي كه ما آنها را در كارگروه‌هاي تخصصي احصاء كرده‌ايم وجود دارد، مي‌توان با استفاده از اين ايده‌هاي خلاقانه طرح‌هاي بهتري جهت افزايش شاخص بهره‌وري موقوفات ارائه كرد.

مديركل اوقاف و امور خيريه استان گلستان خاطرنشان كرد: با امضاء اين تفاهم‌‌نامه مي‌توانيم در بحث ارتقاء اماکن متبركه هم از بحث‌هاي خلاقانه استفاده كنيم و اين دو مجموعه در كنار هم مي‌توانند افق روشني را براي صنعت و اشتغال و توسعه استان گلستان بوجود آورند.

گفتني است در پايان اين نشست، حجت‌الاسلام سليماني فرد از شركت‌هاي مستقر در پارك علم و فناوري گلستان بازديد بعمل آورد.

 تفاهم نامه همكاري مابين پارك علم و فناوری و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان

 نام دستگاه ارسال کننده خبر : پارک علم و فناوری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0