عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » در کتاب خوانی نیازمند نهضتی فراگیر از خانواده و مدرسه هستیم


در کتاب خوانی نیازمند نهضتی فراگیر از خانواده و مدرسه هستیم

در کتاب خوانی نیازمند نهضتی فراگیر از خانواده و مدرسه هستیم

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان، گفت: در کتاب خوانی نیازمند نهضتی فراگیر از خانواده و مدرسه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری، افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری در امر کتاب خوانی نیازمند یک نهضت هستیم و باید نهضتی فراگیر از خانواده و مدرسه و از سنین پایین شروع شود و شایسته است خانواده ها در ساعتی معین حداقل نیم ساعتی را به مطالعه اختصاص دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افتخار می کنیم صاحب دینی هستیم که بزرگ ترین معجزه اش کتاب است، ابراز داشت: همین قرآن کریم نخستین آیه اش که به پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی وحی شد با امر به خواندن آغاز شده است.

این مدیر استانی ادامه داد: آمار نشر در استان و کشور ما در دهه های اخیر روند مناسبی را نشان می دهد و حتی آمار کتاب خوانی اما با میانگین جهانی فاصله زیادی داریم همچنین میانگین مطالعه ما به نسبت کتاب های منتشره و کتابخانه های ما بسیار نا همخوان است.

وی برپایی نمایشگاه کتاب، طرح های فصلی کتاب و اختصاص یارانه خرید به خانواده ها، طرح باشگاه کتاب و پایتخت کتاب را قدم های خوبی در راستای ارتقاء فرهنگ مطالعه قلمداد کرد.

عادله کشیری، خاطر نشان کرد: امروزه نوشتن کتاب فقط در اختیار خواص نیست و هر فردی که احساس می کنند حرفی برای گفتن دارند قلم می زنند به عنوان نمونه بانویی 65 ساله در گلستان اتفاقی قدم به انجمن داستان گذاشت و در کمتر از یکسال از حضورش دست به قلم شد و دو عنوان داستان منتشر کرد که قابل توجه است.

وی ابراز داشت: کتاب از بزرگ ترین اختراعات بشری است و رسانه ای است که دین، فرهنگ، علم، ادب و هنر را از گذشته با خود آورده و به آینده می برد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خاتمه، گفت: هر کتاب حاصل سال ها اندیشه و کار نگارنده و پژوهشگری است که به راحتی حاصل آن همه تجربه در اختیار ماست و در چند ساعت می توان از چندین سال تجربه بهره و لذت برد.

شایان ذکر است آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان در صبح روز چهارشنبه 18 مهر ماه برگزار شد و نمایشگاه کتاب تا 23 مهر ماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان و دوستداران کتاب و کتابخوانی است.

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0