عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آیین نامه احراز صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه های آزاد هنری ابلاغ شد


آیین نامه احراز صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه های آزاد هنری ابلاغ شد

آیین نامه احراز صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه های آزاد هنری ابلاغ شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از ابلاغ آیین نامه احراز صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه های آزاد هنری خبر داد و گفت:  دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی قانون رسیدگی و نظارت بر آموزشگاه های هنری و بر اساس شرح وظایف خود ذیل مصوبه 477 شورای عالی انقلاب فرهنگی و استناد به بند 3 ماده 15 آن  دست به این اقدام ارزشمند می زند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری افزود: این بند قانونی بکارگیری کسانی که رد صلاحیت شده اند را جزو تخلف آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز قلمداد کرده که منجر به لغو مجوز صادر شده می داند.
وی ادامه داد: این آیین نامه  به منظور نظام بخشیدن به وضعیت آموزش آزاد هنر در کشور و ایجاد شرایط مناسب برای ارج نهادن به حقوق شهروندان و تشویق عموم به رعایت قانون و ارتقاء سطح کیفی آموزش و جذب افراد مستعد به مراکز معتبر و واجد صلاحیت تدوین شده است.
این مدیر استانی ادامه داد:  شایسته است متقاضیان دریافت کارت صلاحیت تدریس قبل از هر اقدامی نحوه احراز صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه های آزاد هنری را در سامانه aes.farhang.gov.ir مطالعه نموده و در صورت احراز شرایط نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند.
وی در خاتمه ابراز کرد: متقاضیان دریافت کارت صلاحیت تدریس، قبل از ثبت نام در سامانه باید فرم آموزشگاه معرف را از سامانه یا ادارات کل استانی دریافت و توسط یکی از آموزشگاه های آزاد هنری دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکمیل و به مهر و امضا آموزشگاه برسانند.
شایان ذکر است ثبت نام در سامانه کارت صلاحیت تدریس هیچ گونه هزینه ای نداشته و به عنوان یک خدمت رایگان تلقی می شود.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0