عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نمایشگاه بین المللی گردشگری ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی استان است

استاندار گلستان در حاشیه بازدید از غرفه گلستان در نمایشگاه بین المللی گردشگری:

نمایشگاه بین المللی گردشگری ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی استان است

نمایشگاه بین المللی گردشگری ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی استان است

استاندار گلستان در بازدید از بخش نمایشگاهی استان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران گفت : نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران یکی از ظرفیت های بسیار مناسب و بزرگ برای معرفی گلستان است.
به گزارش روابط عمومی , امور فرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ سه شنبه 23 بهمن ماه 97 دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان در بازدید از بخش نمایشگاهی استان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران گفت : از مسئولان , مدیران و بخش خصوصی حوزه گردشگری گلستان انتظار می رود تا برای گسترش و فرهنگ سازی اقتصاد گردشگری در استان , با تعامل و تلاش بسیار ,جاذبه های نگارستان ایران را به هر نحو ممکن به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی معرفی نمایند.
 وی بیان کرد : گلستان با دارا بودن ظرفیت هایی طبیعی و تاریخی به نوعی ایران کوچک محسوب می شود.
 مناف هاشمی افزود: در چند سال اخیر با افزایش بازدید و اقامت گردشگران و مسافران در استان , پیشرفت در حوزه هتل ها , بوم گردی و اقامتگاه های سنتی و معرفی این ظرفیت ها به علاقه مندان , جهش خوبی را در حوزه گردشگری استان شاهد بوده ایم.
 وی گفت: قدمت 7 هزار و 500 ساله استان گلستان و ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی در کنار طبیعت زیبا , استان را به معنای واقعی به نگارستان ایران تبدیل کرده است.
 استاندار گلستان بیان کرد : طی دولت تدبیر و امید با امکانات و زیرساخت هایی که در حوزه گردشگری گلستان شکل گرفته و همچنین تعامل و همکاری بخش خصوصی فعال گردشگری , این استان از مسیر عبور مسافران به مقصد گردشگری تبدیل شده است که این امر اشتغال و ایجاد درآمد برای جوانان منطقه را در پی دارد.
 وی گفت: افزایش درصد بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان , رشد اقامتگاه های بوم گردی , افزایش اعطای تسهیلات بانکی در حوزه گردشگری , حاکی از آن است که در آینده, استان گلستان می تواند علاوه بر فعالیت در حوزه کشاورزی و صنعت , از حوزه گردشگری نیز به عنوان اقتصادی پویا بهره مند باشد.
 مناف هاشمی با اشاره به این که برخلاف صنعت و کشاورزی ایجاد اشتغال در زمینه گردشگری با هزینه کم ممکن است گفت: با معرفی , فرهنگ سازی تعامل با مسافران و گردشگران و آموزش های لازم در حوزه گردشگری می توان اقتصاد گردشگری را در استان گلستان گسترش داد و سهم زیادی از این اقتصاد برای استان و در نهایت برای کشور داشته باشیم.
 وی تصریح کرد: نقش شهرداری‌ها در سنوات اخیر نسبت به شناساندن استان و ایجاد منابع درآمدی در این زمینه بالا رفته است و شهرداری گرگان به عنوان پیشرو در این زمینه, در سنوات اخیر توانسته اقدامات مفید و ارزنده ای را انجام دهد.
 گفتنی است؛ بخش نمایشگاهی استان گلستان از 23 لغایت 26 بهمن ماه , ساعت ۹ صبح الی ۱۷  در محل نمایشگاه های بین المللی , سالن ۳۸B پذیرای علاقه مندان می باشد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .