عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیر ساخت های گردشگری بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس با اعتبار 3 میلیارد ریال

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خبر داد ؛

آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیر ساخت های گردشگری بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس با اعتبار 3 میلیارد ریال

آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیر ساخت های گردشگری بقعه دانشمند شهرستان گنبد کاووس با اعتبار 3 میلیارد ریال

مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی وگردشگری استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیر ساخت های گردشگری بقعه دانشمند با اعتبار سه میلیارد ریال خبر داد .
به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز چهارشنبه 25اردیبهشت ماه 98 مهندس ابراهیم کریمی  با اعلام این خبر افزود:  با اعتبار 3 میلیارد  ریال عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری بقعه ملا علی دانشمند شهرستان گنبد از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی با حضور مرتضی حسینقلی زاده مسئول دفتر فنی اداره کل ،  نماینده اداره میراث فرهنگی شهرستان گنبد  هیئت امنا بقعه دانشمند بعنوان  دستگاه بهره بردار و پیمانکار پروژه  آغاز شد.
وی  به عملیات پیش بینی شده در این فاز اشاره کرد و افزود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل زیر سازی مسیر دسترسی بطول 500 متر ،احداث آبخوری ، کف سازی و محطه سازی اطراف بقعه پیش بینی شده است .
 
کریمی  ادامه داد:  در سنوات قبل این اداره کل اقدام به احداث  6 چشمه سرویس بهداشتی ،احداث نمازخانه  و محوطه سازی و زیر سازی مسیر دسترسی با اعتبار 3000 میلیون ریال کرده است .
 
وی در پایان گفت : این اداره کل آمادگی خود را در جهت تکمیل زیر ساخت های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران عبوری از پارک جنگلی لوه در صورت تخصیص اعتبار لازم از سوی مراجع ذیربط را اعلام می دارد و در سال بعد جهت تکمیل زیر ساخت های گردشگری مبلغ 11 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.
 
گفتنی است ؛ بقعه دانشمند در 80 کیلو متری شمال گنبد کاووس در بخش داشلی برون در حوزه ی استحفاظی پاسگاه دانشمند قرار دارد. پلان بنا به صورت چهارگوش است که حدود 40 سال از زمان ساخت آن می گذرد. اهالی منطقه معتقدند که این مکان مقبره ملاعلی یکی از نوادگان ابوبکر صدیق بوده که در مدارس علو م دینی بخارا و سمرقند (در جوانی) به درجه اجتهاد رسیده و در پزشکی نیز مقام والایی یافت، از این جهت به ایشان دانشمند می گفتند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0