عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آغاز ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان


آغاز ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان

آغاز ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان 

مدیرکل شیلات استان گلستان از آغاز ذخیره‌سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگوی گمیشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس سید جواد قدس علوی با اعلام این خبر بیان داشت: پیش بینی می شود در سال جاری 325 میلیون قطعه بچه میگو در مزارع استان ذخیره گردد که این میزان نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد رشد خواهد داشت.
وی با اشاره به میزان سطح مفید زیرکشت میگو در استان تصریح کرد: با توجه به ساخت و سازهای تعدادی از مزارع از سوی بخش خصوصی پیش بینی می شود در صورت پایان این ساخت و سازها در زمان ذخیره سازی، امسال 81 مزرعه با سطح مفید بیش 1300 هکتار زیر کشت میگو رود.
مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به آغاز به کار نخستین مرکز تکثیر بچه میگو در استان خاطر نشان کرد: مرکز تکثیر بچه میگو محک به عنوان نخستین مرکز تکثیر در استان آغاز به کار کرده است که انتظار می رود امسال برای نخستین بار 20 الی 30 درصد از بچه میگو مورد نیاز استان را تامین نماید.
مهندس قدس علوی در پایان گفت: پیش بینی می گردد امسال 4000 تن میگو در مجتمع میگو گمیشان تولید گردد که بخش اعظمی از این تولید صادر خواهد شد که این امر نقش بسزایی در رونق اقتصادی و ارزآوری برای کشور و استان خواهد داشت.
گفتنی است سال گذشته 2590 تن میگو با میانیگن وزنی 17 گرم ، در 50 مزرعه و در سطح مفید 830 هکتار در مجتمع پرورش میگو گمیشان تولید شده است.

آغاز ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شیلات
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : شیلات
  • بازدید : 25
  • کد خبر : 61227