عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گلستان دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است / صنایع دستی به عنوان اشتغال مکمل در کشور دیده شود

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی :

گلستان دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است / صنایع دستی به عنوان اشتغال مکمل در کشور دیده شود

گلستان دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است / صنایع دستی به عنوان اشتغال مکمل در کشور دیده شود

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری گفت : استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور است و دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی می باشد .
به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز سه شنبه 21 خردادماه 98 , حسین خواجه بیدختی در آیین بزرگداشت هفته صنایع دستی در گرگان ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی استان گفت : حوزه صنایع دستی در کشور به عنوان اقتصاد معیشتی و مکمل درآمد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری مطرح بوده است.

وی گفت : استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور است و دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی می باشد .

خواجه بیدختی خاطر نشان کرد : اصلی ترین رکن هنر صنایع دستی را معیشت تشکیل می دهد و این هنر مخصوصا در مناطق روستایی و عشایری می تواند زمینه مناسبی را برای اشتغال و درآمد خانوار ایجاد نماید.

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت : اصراری به توسعه و اتکاء صد درصد درآمد خانوار به ظرفیت های حوزه صنایع دستی نداریم ولی به عنوان اشتغال مکمل اصرار بر این است تا این ظرفیت عظیم در اقتصاد استان و کشور دیده شود.

وی بیان کرد : جامعه امروزی دچار دگردیسی است و مدرنیسم اگر درست مدیریت نشود به ظرفیت های سنتی لطمه خواهد زد , پس باید این مرحله گذر را در حوزه صنایع دستی مدیریت کنیم که بخشی از این خلاء را رشته های فراوانی که در دانشگاه ها و رشته های صنایع دستی پر خواهد کرد.

خواجه بیدختی خاطر نشان کرد : یکی از نگرانی های حوزه صنایع دستی بحث شکاف بین نسلی می باشد به طوری که نسل امروزه فرصت کمتری برای کسب دانش سنتی از بزرگان , نیاکان و فعالان این حوزه دارد و متاسفانه این کمبود احساس می شود .

وی به خانواده ها توصیه کرد در کنار همه ی دغدغه خاطر برای فرزندان , یک رشته صنایع دستی را به آنان بیاموزند زیرا این آموزش در فرهنگ کودکان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

گفتنی است ؛ آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و تجلیل از هنرمندان و فعالان این حوزه امروز سه شنبه 21 خردادماه 98 , با حضور بیدختی مدیرکل توسعه وترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، حمیدی فرماندار گرگان , غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان،  مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، جلالی مدیرکل پست استان و  دیگر مسوولین در محل سالن همایش دانشگاه حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0