عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نشست صمیمی با اهالی رسانه شرق گلستان به مناسبت روز خبرنگار


نشست صمیمی با اهالی رسانه شرق گلستان به مناسبت روز خبرنگار

نشست صمیمی با اهالی رسانه شرق گلستان به مناسبت روز خبرنگار

 به مناسبت روز خبرنگار نشستی صمیمی با اهالی رسانه شرق گلستان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در شامگاه شنبه 19 مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران تبریک گفت و اظهار کرد: خبرنگاران رسالت پیامبر(ص) را دارند و آگاه کننده مردم و نشر دهنده مسائل و مشکلات آنها هستند و در دانایی جامعه بسیار موثر بوده و دغدغه مندی آن ها ستودنی است.

راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران در شرق گلستان یک اقدام قانونی است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز از همه ظرفیت ها برای حمایت از این انجمن استفاده می کند.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هیچ تبعیضی بین خبرنگاران مرکز استان و شهرستان ها قائل نمی‌شود، گفت: شخصا به تمرکززدایی از مرکز اعتقاد دارم و در صورتی که شهرستان‌ها آمادگی برگزاری مراسم ها و جشنواره های فرهنگی و هنری در سطح ملی و استانی را داشته باشند، از آن استقبال می‌کنیم.

کشمیری با یادآوری برگزاری چهار دوره آموزشی تخصصی خبرنگاری در سال گذشته در گلستان، اضافه کرد: تلاش داریم برگزاری چنین کلاس های در سال جاری افزایش یابد تا در زمینه تربیت نیروی انسانی در حوزه رسانه و خبرنگاری، گام های خوبی برداشته شود.

وی، پیگیری بیمه تامین اجتماعی خبرنگارانی که هنوز بیمه نشده اند را از دیگر اقدامات ارشاد گلستان ذکر کرد و گفت: برخی مدیران مسوول نشریات استان بایستی به جای بیمه کردن اعضای خانواده خود، خبرنگاران واقعی را بیمه کنند وخبرنگاران فاقد بیمه نیز می توانند شخصا با ثبت اطلاعات در سامانه مربوطه اقدام نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، اختصاص ۷۰ درصد آگهی‌های مطبوعاتی استان به نشریات محلی و ۳۰ درصد به نشریات سراسری را از دیگر اقدامات این اداره کل اعلام کرد و ادامه داد: تا قبل از این اقدام، این درصدها برعکس بود و علاوه بر آنآگهی‌هایشرق استان نیز به گنبدکاووس داده شده است.

کشمیری از تحقق عملی هدیه رییس جمهوری و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اختصاص یک سال اینترنت پرسرعت رایگان به خبرنگاران در استان گلستان خبر داد و گفت: تاکنون ۳۰ نفر برای استفاده از از این هدیه ثبت نام کردند.

این مدیر استانی در خاتمه ی سخنانش، گفت: سفر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان گلستان ره آوردهای بسیار خوبی برای هنرمندان و اصحاب محترم فرهنگ و هنر داشته است.

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، از وحدت و انسجام مردم، مسوولان، علما و روحانیون و رسانه ها در این شهرستان به عنوانعاملی برای آرامش و امنیت و پیشبرد اهداف نظام و دولت به نیکی یاد کرد.

عبدالقدیر کریمی گفت: برای وحدت و صمیممت حاکم بین مردم و مسوولان در گنبدکاووس با وجود تنوع قومی و مذهبی مصداق های زیادی وجود دارد که همکاری و همراهی مردم و رسانه ها با مسوولان درواقعه سیل روزهای آغازین سال جاری یک نمونه آن بود.

وی در پاسخ به گله مندی برخی خبرنگاران که در جلسات فرمانداری یا برخی ادارات و نهادها از خبرنگاران به صورت گزینشی دعوت به عمل می آید، اضافه کرد: هیچ تبعیضی برای ورود خبرنگاران به جلسات رسمی فرمانداری وجود ندارد و اصحاب رسانه می توانند در این جلسات حضور داشته باشند.

کریمی از مدیران دستگاه های اداری و اجرایی گنبدکاووس نیز درخواست کرد تا از ظرفیت رسانه ها با تعامل بیشتر با خبرنگاران برایانجام بهتر وظایف محوله استفاده نمایند.

همچنین در این نشست صمیمی تنی چند از خبرنگاران گنبدکاووس نیز به نمایندگی از همکاران خود به بیان مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود پرداختند که تعامل بیشتر مدیران شهرستان با خبرنگاران، ضرورت راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران شرق استان در گنبد، تبعیض قائل نشدن بین خبرنگاران شهرستانی و مرکز استان از سوی مدیران کل گلستان و توجه بیشتر به مسائل و مشکلات خبرنگاران شهرستانی از عمده موارد طرح شده در این جلسه بود.

یادآوری می شود در پایان این نشست صمیمی از خبرنگاران و برخی فعالان فروش نشریات این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد و مقرر شد تا آزمایشات پزشکی حوزه سلامت تمامی خبرنگاران از سوی شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس رایگان انجام شود.

 نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0