عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح آغاز شد


ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح آغاز شد

ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح آغاز شد
جانشین مدیریت حج و زیارت استان گلستان گفت: ثبت نام زائران اربعینی حسینی از روز (جمعه اول شهریور) آغاز شده و زائرانی که تقاضای اعزام در ایام اربعین را دارند می توانند به دفاتر زیارتی استان مراجعه یا از طریق سامانه سماح نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان ، «محمدرحیم ملاح» افزود: زائران از (19 شهریور) برابر با 10 محرم تا (7 آبان) برابر با 30 صفر نیز می توانند بدون نیاز به اخذ روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر وارد کشور عراق شوند.
 وی با بیان اینکه لغو گذرنامه تنها در این زمان اجرایی می شود، تاکید کرد: زائران حتما نسبت به ثبت شماره گذرنامه دقت لازم را داشته باشند.
 ملاح خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت نام در سامانه سماح به صورت کاروانی فراهم است، درج اطلاعات اولین نفر در سامانه به منزله انتخاب سرگروه است.
 وی ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، داشتن بیمه نامه برای تمامی زائران اربعین الزامی است و زائران به هنگام ثبت نام جهت پرداخت هزینه صرفا از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه سماح می توانند نسبت به واریز وجه اقدام کنند.وی با تاکید بر اینکه دریافت هر گونه وجه به صورت نقدی یا دستگاه کارتخوان ممنوع است، اظهارداشت: زائران پس از پایان ثبت نام در سامانه سماح رسید خود شامل؛ مبلغ، شرایط و تعهدات شرکت بیمه را می توانند دریافت کنند.
 جانشین مدیریت حج و زیارت گلستان یادآور شد: هزینه آن دسته از زائرانی که خودشان در سامانه سماح ثبت نام می کنند مبلغ 22 هزار تومان و کسانی که به دفاتر زیارتی مراجعه کنند مبلغ 25 هزار تومان هزینه ثبت نام دریافت می شود.
 ملاح گفت: برای زائران اربعین حسینی در این بازه زمانی، کارت شناسایی زائران اربعین حسینی پیش بینی شده است.
 وی افزود: 43 دفتر زیارتی در استان گلستان فعالیت می کنند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : مدیریت حج و زیارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0