عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بالغ بر 18 درصد تولید ناخالص داخلی در بخش اصناف است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان:

بالغ بر 18 درصد تولید ناخالص داخلی در بخش اصناف است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: بالغ بر 18 درصد تولید ناخالص داخلی در بخش اصناف است که نشان دهنده و نقش و جایگاه این بخش در اقتصاد کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، حسین طلوعیان در نشست مجمع عمومی اتاق اصناف مرکز استان گلستان که با حضور روسای اتحادیه های صنفی شهرستان گرگان در محل سالن جلسات اتاق اصناف این شهرستان برگزار گردید، ضمن برشمردن نقش و جایگاه اصناف در اقتصاد کشور و استان گفت : اصناف یک گروه بزرگ اقتصادی هستند که مشکلات اقتصادی کشور بر آنها نیز تاثیر می گذارد .
طلوعیان گفت : با توجه به مشکلات حوزه های مختلف صنعت ، کشاورزی و ... برای رفع مشکل بیکاری جامعه، بیکارانی که در این بخش ها فرصت اشتغال پیدا نمی کنند بسمت اصناف می آیند زیرا با کمترین استانداردها و با اندک سرمایه ای می توانند یک شغل را به خود اختصاص دهند ، از اینرو این بخش نقش مهمی در رفع مشکل بیکاری جوانان ایفا می کند .
وی گفت : اتحادیه های صنفی علی رغم این که حداقل دریافتی را برای خود دارند ، مسئولیت های سنگینی را در بحث کنترل و نظارت بازار و راهنمایی و ارشاد و آموزش واحدهای صنفی دارند و این مسئولیت ها هیچ سنخیتی با درآمد آنها ندارد .
وی افزود : یکی از مشکلات اصناف ، فراوانی اصناف تولیدی است . معمولا در کشورهای پیشرفته تعداد واحدهای صنفی و تولیدی بزرگ 20 درصد ، کوچک 20 درصد و عمده واحدهای این بخش متوسط هستند در حالیکه در ایران عمده واحدهای تولیدی کوچک هستند و تعداد کمی بزرگ هستند و وقتی واحدها کوچک می شوند استهلاک دستگاهها بیشتر و درآمد آنها کمتر می شود و این بر اقتصاد نیز تاثیر می گذارد .
به گفته طلوعیان ، عدم حضور اصناف در تصمیم سازی های کلان کشور نیز یکی دیگر از مشکلات این بخش است که با توجه به سهم بالای این بخش از تولید ناخالص داخلی کشور باید برای آن فکری شود .

نام دستگاه ارسال کننده خبر : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : خلیلی
  • بازدید : 27
  • کد خبر : 65622