عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تفاهمنامه توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی استان گلستان امضا شد

فی مابین اداره کل میراث فرهنگی گلستان و شرکت آب منطقه ای استان؛

تفاهمنامه توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی استان گلستان امضا شد

تفاهمنامه توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی استان گلستان امضا شد

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی گلستان با شرکت آب منطقه ای استان برای توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، ابراهیم کریمی امروز سه شنبه 16 مهرماه با اشاره به این که سدها، آب‌بندان‌ها و سایر منابع آبی استان ظرفیت بی نظیری برای توسعه گردشگری است، گفت: فراهم شدن امکان گردشگری در منابع آبی اشتغالزایی خوبی به همراه خواهد داشت.
او خاطر نشان کرد: برای بهره مندی از این ظرفیت در راستای توسعه گردشگری و فراهم شدن امکان گردشگری در منابع آبی استان گلستان تفاهمنامه ای با شرکت آب منطقه ای استان به امضاء رسید.
کریمی اضافه کرد: ایجاد و توسعه فعالیت‌های گردشگری در حاشیه سدها و سایر منابع آبی کشور در قالب طرح‌ها و برنامه‌های سازگار با اهداف وزارت نیرو، فراهم نمودن بستر لازم جهت سرمایه‎گذاری بخش خصوصی با هدف توسعه همه‌جانبه گردشگری در اینگونه مناطق و ایجاد بسترهای لازم جهت همکاری علمی، پژوهشی از موضوعات اصلی این تفاهم‌نامه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان تصریح کرد: در حوزه آبی استان ظرفیت‌های بی‌نظیری داریم که می توان آن را با رعایت قوانین و مقررات و با برنامه‎ریزی‌های مناسب در جهت جذب بیشتر مسافر و گردشگر به استان و رونق هرچه بیشتر گردشگری آبی قرار داد.
گفتنی است، در استان گلستان ۱۴ سد مخزنی بزرگ با ظرفیت دخیره سازی ۲۶۸میلیون مترمکعب ظرفیت آب  قابل ذخیره وجود دارد.
لازم به ذکر است، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سابق با موضوع توسعه فعالیت‌های گردشگری در منابع آبی نظیر سدها و آب‌بندان‌ها سه‌شنبه 7 خرداد 98 با حضور دکتر علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سابق و رضا اردکانیان وزیر نیرو منعقد شد. 

نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0